Ryzen 5 1600 CS:GO FPS düşüşü

Youtube'da ki Ryzen 5 1600 csgo fps testlerinden çok daha düşük fps alıyorsanız sorun sizin yaptığınız bir şeyle alakalıdır. Yakın tarihli videolarla karşılaştırma yapın tabi. FPSler yakınsa sorun yok demektir zaten.

Sisteminizde sorun olup olmadığını başka işlemcilerle karşılaştırma yaparak bulamazsınız. "Şu işlemciyle bu fpsi alıyorlar ben nasıl alamıyorum" saçma bir yaklaşım.

Güç seçeneklerini yüksek performans yapar mısın?

Yüksek performans şeklinde. Ayrıca driver, BIOS vs güncel hepsi.

YouTube'daki Ryzen 5 1600 CS:GO FPS testlerinden çok daha düşük FPS alıyorsanız sorun sizin yaptığınız bir şeyle alakalıdır. Yakın tarihli videolarla karşılaştırma yapın tabii. FPS'ler yakınsa sorun yok demektir zaten.

Aldığım FPS benzeşebiliyor. Ancak oyunun ilk 10 saniyesi öyle. Daha sonradan kendini 100-160 arasında gezdiriyor. Anlık 200'e çarpmalar yapsada bu kadar değişken bir FPS almak normal değil. Intel işlemcilere bakıyorum sabit 300 FPS bandında zaman zaman 250 seviyelerine iniyor. Aldığım 144 Hz monitörden bile faydalanamıyorum böyle bir sistemde. Ekstra bir şey yapmadım ama çözüm varsa minnettarım.
Bir de BIOS'dan XMP desteğini açmadıysan aç.
Çift kanal RAM'e yakın zamanda geçiş yaptım. XMP Profile 2 şeklinde 3200 MHz kullanıyorum.

Hiçbir şey de olmuyorsa oyunu sil tekrar yükle ya da onun yerine dosya bütünlüğünü Steam'den doğrulat.

Bunları defalarca yaptım artık sorunun nereden kaynaklandığını çözemediğim için CS:GO'da rahat FPS alan bir Intel işlemci geçme yönünde karar alacağım neredeyse. Doğrulamayı yaparım yeniden.

Her format attığımda bu videodakileri uygularım. 1500X ve 2x8 16GB ram kullanıyorum boşta %20 işlemci kullanımı ve %40 ram kullanan bilgisayar bu ayarlar ile boşta %3 işlemciye ve %27 ram'e düşüyor ve arkaplanda çalışan gerkesiz uygulama kalmadığından oyun performansı gözle görülür şekilde artıyor. Yapmanızı ŞİDDETLE öneririm.

Videonun içeriği : Kısaca Windows ile beraber yüklenen gereksiz bloatware'leri kaldırıyor ve diğer birçok optimizasyon seçeneği sunuyor.

Bloatware : Gündelik bir kullanıcının bilgisayarda kullanmadığı ve bilgisayar için hayati önem arz etmeyen, arkaplanda çalışıp kaynak tüketen ve yer kaplayan uygulama.

Ayrıca düşük grafik ayarları = yüksek işlemci yükü / yüksek grafik ayarları = yüksek ekran kartı yüküne sebebiyet verir. CS GO zaten işlemci ağırlıklı bir oyun olduğundan grafikler düşükte oynuyorsanız işlemciyi sıkıntıya sokuyor olabilirsiniz. Grafik ayarlarını yükseltmeyi deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

He bir de hocam bende de takılmalar vardı FreeSync'i kapatınca geçti FreeSync kastırabiliyor.

Bunu bir incele kendi konumda açıkladım Freesuync'i.

Her format attığımda bu videodakileri uygularım. 1500X ve 2x8 16 GB RAM kullanıyorum boşta %20 işlemci kullanımı ve %40 RAM kullanan bilgisayar bu ayarlar ile boşta %3 işlemciye ve %27 RAM'e düşüyor ve arka planda çalışan gerkesiz uygulama kalmadığından oyun performansı gözle görülür şekilde artıyor. Yapmanızı şiddetle öneririm.

Ayrıca düşük grafik ayarları = yüksek işlemci yükü / yüksek grafik ayarları = yüksek ekran kartı yüküne sebebiyet verir. CS:GO zaten işlemci ağırlıklı bir oyun olduğundan grafikler düşükte oynuyorsanız işlemciyi sıkıntıya sokuyor olabilirsiniz. Grafik ayarlarını yükseltmeyi deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler bakacağım. Söylediğiniz denklemde katılmadığım şey işlemciye yük binme konusu. %20-30 bandında 45 derece şeklinde seyrediyor işlemcim. Ayarları açsam da kıssam da bu şekilde. 3.4 GHz'de çalışan bir işlemci bir de. Komik nedense anlamış değilim hala.

Teşekkürler bakacağım. Söylediğiniz denklemde katılmadığım şey işlemciye yük binme konusu. %20-30 bandında 45 derece şeklinde seyrediyor işlemcim. Ayarları açsam da kıssam da bu şekilde. 3.4 GHz'de çalışan bir işlemci bir de. Komik nedense anlamış değilim hala.
Yazdığım şeyi güncelledim yeniden okursanız güzel olur daha detaylı açıkladım videonun içeriğini ve amacını. FPS düşüşünün kaynağı yazdığım şekilde bloatware'lar olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı