Ryzen 5 1600 + GTX1070 İle Sistem Toplama

Egekan

Hectopat
Yer
Ankara, Türkiye
Daha fazla  
Normalde bilgisayarımı yazın yenilemeyi düşünüyordum. Bildiğiniz üzere yaz aylarında resmen kıtlık dönemi başlıyor. Dolayısıyla ben de şimdilik aşağıdaki bileşenleri alacağım. Aşağıda listelenen bileşenler muhtemelen sizden aldığım fikirler doğrultusunda değişir. Zaten konuyu da sizin önerilerinizi almak adına açıyorum. Ryzen 5 1600, GTX1070'i 1080P çözünürlükte besleyebiliyor, internetteki bazı testlerde bu açıkça görülüyor. 1080P çözünürlükte besleyebiliyorsa 2K'da hiç zorlanmayacaktır herhalde. :D

• CPU: AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz 16MB AM4
  • GPU: Gigabyte GeForce GTX1070 Windforce 8 GB 256Bit
  • Anakart: MSI B350 Gaming Pro Carbon 3200MHz(OC) AM4+ ATX
  • RAM: Corsair 8GB Vengeance Lpx DDR4 2666MHz CL16
  • HDD: Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010)
  • PSU: Corsair CX650m 650W 80+ Bronze Yarı Modüler

Listenenen bileşenleri şimdi alacağım, sistemi anakart üstüne kasa olmadan kurup CPU ile XMR, GPU ile ETH mining yapmaya başlayacağım. Hesaplamalarıma göre bana aylık en az (elektrik masrafı düşülünce) $40 - $60 net kar sağlıyor. Sistemi Ankara'nın soğuğunda cam balkona kuracağım için (faydası olur bence :LOL:) serin çalışacağını düşünüyorum. Islanma riski de yok içeri kesinlikle su girmiyor. Şöyle 5-6 ayda $300 kazandırsa yeter. Eğer işler istediğim gibi gitmezse sistemi kaldırıp yazın tekrar kurarım dolayısıyla bir kaybım olmaz. Çünkü bu bileşenler zaten alacağım bileşenler. Eğer işler istediğim gibi giderse hiç değilse ikinci 8GB RAM birde birkaç ıvır zıvır bedavaya gelmiş olur. Daha sonra kasa, SSD vs. alıp normal bir bilgisayar gibi kullanmaya başlarım. Bu konuda fikrini paylaşıp bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı