Ryzen 5 1600 PC çalışıyor fakat klavye, fare ve monitör çalışmıyor

Eymen Ak

Decapat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
1050 Ti
Anakart
ASus Mk
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600
Merhaba, daha demin bir YouTube kanalinda RAM GHz yukseltme videosu gordum ve onu BIOS'tan uyguladim sonra PC yeniden baslatti.
Fakat kasa çalışıyor monitor klavye mouse calismiyor, sadece kulaklikin RGB'leri yaniyor.

Bilgisayar 10 15 dakikada bir kendini yeniden baslatiyor.

Merhaba, daha demin bir YouTube kanalinda RAM GHz yukseltme videosu gordum ve onu BIOS'tan uyguladim sonra PC yeniden baslatti.
Fakat kasa çalışıyor monitor klavye mouse calismiyor, sadece kulaklikin RGB'leri yaniyor.

Güç kaynağını kapatın, anakarttan BIOS pilini çıkarın, 1 dakika sonra geri takın.

1. Kablo bağlantılarını kontrol edin: Klavye, fare ve monitörün doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol edin ve gerekiyorsa yeniden takın.
  2. Farklı bir klavye ve fare kullanın: Eğer başka bir klavye ve fare kullanarak sisteme bağlanmayı denerseniz ve yine çalışmazsa, sorunun muhtemelen donanımsal olduğunu söyleyebiliriz.
  3. BIOS ayarlarını kontrol edin: BIOS ayarlarına girerek, USB ayarlarını kontrol edin ve klavye/fare aygıtlarının etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin.
  4. RAM modüllerini kontrol edin: RAM modüllerinin doğru şekilde takılıp takılmadığını ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  5. CMOS pilini değiştirin: CMOS pili değiştirerek BIOS ayarlarını sıfırlayın ve sistemi yeniden başlatın.
  6. Ekran kartını kontrol edin: Ekran kartının doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol edin veya farklı bir ekran kartı kullanarak deneyin.
Bu adımları denemenize rağmen sorun devam ederse, sistemle ilgili daha ciddi bir sorun olabilir ve profesyonel bir teknik desteğe başvurmanız gerekebilir.

Geri
Yukarı