Ryzen 5 1600 Sistem İçin RAM Önerisi

Murat Sönmez

Hectopat
Merhaba. Şöyle bir sistemim var.
  • MSI-B350M BAZOOKA
  • MSI GTX 1060 6 GB GAMİNG X
  • Seagate 1TB harddisk
  • AMD R5 1600
  • Adata XPG 8 GB GAMMİX D10 3000 MHz CL 16 DDR4 Single kit RAM
İşlemcim AMD ve RAM tek kanal olduğu için çok iyi çalışmadığını duymuştum. Bu bilgisayarı o yüzden çift kanal yapmak istiyorum. Bu sisteme uyumlu nasıl bir RAM almalıyım? RAM'ler bu kadar ucuzlamışken bir tane almak istiyorum. Çünkü işlemci odaklı oyunlarda çok iyi performans alamıyorum. Tavsiye verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyisi aynısından almaktır ve en iyi çift kanal öyle olur. Arada 1 slot bırakarak takmanız gerekiyor yani ya siyah slotlara ya beyaz slotlara takın ramleri birini beyaza birini siyaha takmayın.

Uyum sorunu olma ihtimali %1'den bile azdır belki ama en sağlamı aynı RAM'den almak değil midir 🙂 Hayır yani RAM çalışır da, çift kanal olarak çalışmasını kesinleştirmek amacıyla diyorum. Sonuçta bellek üreten 3 firma var: Micron, Samsung ve diğerini unuttum🙂 Ve bunların da E-Die, B-Die gibi ıvır zıvırları var.

Sistem %99 çalışır ama tamamen stabil olur mu orası tartışılır hiç riske girmeyip direk bunu alsanız çok daha iyi olur.

Sistem %99 çalışır ama tamamen stabil olur mu orası tartışılır hiç riske girmeyip direk bunu alsanız çok daha iyi olur.
Aynı sitede Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 3200MHz Ram HX432C18FB2/8 Fiyatı böyle bir RAM buldum. Daha iyi olmasına rağmen daha ucuz. Bunu alsam daha iyi olmaz mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı