Çözüldü Ryzen 5 1600 Sistem Twitch'de yayın yaparken kasma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArAs054

Decapat
Twitch'de yayın yaparken kendimde herhangi bir kasma veya donma yaşamıyorum ama yayını izleyen kişilerde donma oluyor. Araştırdığım kadarıyla çok da açıklayıcı bir metin bulamadım. Sorun neden dolayı kaynaklanıyor olabilir.
Sistemim;
Anakart: MSI A320M Pro-E 3200MHz(OC)
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz.
RAM: X2 Corsair 8 GB Vengeance LPX 3000MHz.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1650 Gaming X 4 GB.
Harddisk: Seagate 1TB Barracuda.
SSD: Adata 480GB SU630.
PSU: Gamepower GP-500 80+(bronz) 500W.

twitch1.png

twitch2.png

twitch3.png

Çözüm
@ArAs054 fazla detaylı ayarları yok. Video çıkış değerini 1080P (istersen düşürürsün), renk değerleri 709 ve tam şekilde olacak. Kasmasının sebebi kodlayıcı ayarında bulunan yazılım seçeneği. Yüksek ihtimal nvenc değeri çıkar. Onu seçerseniz yayınınız kasmaz. Çözünürlük ayarı ise internet hızınıza göre ayarlarsınız.
@ArAs054 fazla detaylı ayarları yok. Video çıkış değerini 1080P (istersen düşürürsün), renk değerleri 709 ve tam şekilde olacak. Kasmasının sebebi kodlayıcı ayarında bulunan yazılım seçeneği. Yüksek ihtimal nvenc değeri çıkar. Onu seçerseniz yayınınız kasmaz. Çözünürlük ayarı ise internet hızınıza göre ayarlarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@ArAs054 fazla detaylı ayarları yok. Video çıkış değerini 1080p (istersen düşürürsün), renk değereleri 709 ve tam şekilde olacak. Kasmasının sebebi kodlayıcı ayarında bulunan yazılım seçeneği. Yüksek ihtimal nvenc değeri çıkar. Onu seçerseniz yayınınız kasmaz. Çözünürlük ayarı ise internet hızınıza göre ayarlarsınız.
Anladım, inşallah dediğiniz gibi olur ve bu kasma problemlerinden kurtulurum. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı