Ryzen 5 1600 sistemde Valorant düşük FPS

niqhtcore

Centipat
Daha fazla  
Ryzen 5 1600.
8 GB RAM.
RX 570 4 GB.
Valorant'ta 80-150 arası sabit olmayan değişken bir FPS değeri alıyorum. 8 GB RAM daha eklesem sabit 144 olur mu ona göre 144Hz monitör alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sefer de 130-220 arası bir FPS alırsın. 144'e sabitlersen çok nadiren altına indiğini görürsün. 144 Hz monitör her türlü alınır.
hocam valorant 2-2,5 gb ram kullanıyor ramı yetmiyor mu acaba diye düşündüm sabit 144 almak icin bu pcde neyi upgradelemem lazım yyeni pc almayı düsündüm de 15kya patlayacak sadece valo oynucam sacma oulr almak

O kullanılan VRAM olabilir mi? Ben oyuna girdiğim zaman 7 GB üzeri bir RAM kullanımı oluyor. Çift kanal RAM dediğim performansta sonuç veriyor yaklaşık olarak. 2 GB RAM kullanımı hiç doğal değil ama.

Ryzen işlemcileri çift kanal kullanmak gözle görülür bir performans artışı sağlarken RAM darboğazından yiyeceğiniz FPS düşüşleri de en aza inecektir. Gözle görülür performans artışı sağlarsınız. Sabit bir 144 FPS deneyimi yaşamak istiyorsanız tek çekirdek performansı yüksek işlemcilere göz atın zira Ryzen 5 1600 tekil çekirdek performansı olarak vasat bir işlemci.

O kullanılan VRAM olabilir mi? Ben oyuna girdiğim zaman 7 GB üzeri bir RAM kullanımı oluyor. Çift kanal RAM dediğim performansta sonuç veriyor yaklaşık olarak. 2 GB RAM kullanımı hiç doğal değil ama.
yok vram değil eminim. 2-2,5 ram kullanıyor
Ryzen işlemcileri çift kanal kullanmak gözle görülür bir performans artışı sağlarken RAM darboğazından yiyeceğiniz FPS düşüşleri de en aza inecektir. Gözle görülür performans artışı sağlarsınız. Sabit bir 144 FPS deneyimi yaşamak istiyorsanız tek çekirdek performansı yüksek işlemcilere göz atın zira Ryzen 5 1600 tekil çekirdek performansı olarak vasat bir işlemci.
3 sene olacak bu yaz upgrade mi yapsam yoksa satıp pcmi alsam bilemedim. yeni pc alsam 15k pcye 3k monitöre gidecek

Geçen gün biri oyundaki düşük RAM kullanımı sorununu, sanal bellek için SSD veya HDD atayarak çözdüğünü belirtmişti. Farklı oyunlarda da düşük RAM kullanımı var mı?

Geri
Yukarı