Ryzen 5 1600 ve 8 GB sistemde RAM yukseltmesi

hamza4kgul

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Bundan yaklaşık bir sene önce bir sistem toplamıştım. Bilenler bilir, o zamanlar parça fiyatları inanılmaz pahalıydı. Dolar kurunda pek bir fark olmamasına rağmen, o parça fiyatları ciddi oranda düştü. 10 bin TL gibi bir fiyatla toplamış olduğum sistemde sadece 8 GB RAM bulunuyor ne yazık ki. Şanssızlık işte :) her neyse, gel gelim konuya. Ryzen 5 1600 işlemcim, ASUS TUF B450 PLUS GAMING anakartım, ve ROG STRIX 1070 ekran kartım var. Profesyonel olarak PUBG oynamaya çalışıyorum. Aslında aldığım FPS değerli güzel ancak 8 GB RAM'den dolayı çok fazla FPS drop yiyorum, ciddi manada kırılmalar yaşıyorum. Bazen 45 FPS'leri gördüğüm bile oluyor bootcamp gibi kalabalık ve çatışmanın yoğun olduğu yerlere atlayınca. Sistemde kullanmış olduğum RAM ben aldığımda 500 TL gibi bir fiyata satılıyordu, ancak şu anda 250-300 TL arasında. Aynı RAM'den (Corsair Vengance DDR4 8 GB 3000 MHz) bir adet daha alıp, 16 GB'a yükseltsem FPS'imde ciddi manada değişiklik olur mu? Yaşadığım dropları yaşar mıyım? "Kesinlikle yükseltme yapılmalı" der misiniz? Çünkü baktığım zaman 1060'ı olup sırf 16 GB RAM'i olduğu için oyunu daha akıcı oynayan insanlar var. Maddi sıkıntılar içerisindeyim biraz, zorlasam alabilirim ama. Zorlamaya değer mi sizce? Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı