Ryzen 5 1600 ve GTX 1050 Ti sistem PUBG'de kilitlenme problemi

coolboy06

Decapat
Son zamanlarda PUBG oynarken ekran 1-2 saniye kilitleniyor, her zaman yapmiyor, yapmaya basladiginda 10 saniyede bir ekran 1-2 saniye kilitleniyor. Tekrar duzeliyor. GPU kullanimi yuzde 60-70'lerde oluyor. Çoğunlukla miramar haritasinda yapiyor, sebebi nedir? Bir yardim lutfen. PC'yi alali daha 5 ay oldu, islemci ve anakart da 1 ay oldu alali. Sistem ozellikleri:
  • AMD Ryzen 1600
  • GTX 1050 Ti
  • 8 GB 2133 MHz RAM
  • Everest Rhino 432 600W kasa
  • 1 TB 7200 rpm HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
MSİ afterturner ile test ettiğimde oyun içinde GPU sicakligi 62 CPU 50 derece felan bildiginiz ekran donuyordu oyunda 1 2 saniye format attim insallah duzelir PSU dan nasil olabilir ki?

Sorun Ram'dan kaynaklanıyor olabilir deneyebilirseniz başka bir ram ile test edin ve ya Memtest ile de test edebilirsiniz, PSU dan yapmadığı kesin çünkü hem işlemci hem de ekran kartınız o kadar da güç çeken aygıtlar değiller.

RAM i windows bellek tanimla ile test ettim doğruyu gostermiyormu windows bellek tanimlama ? Eski POWER im everest 600w dı. PSU kalitesiz olduğunu söyleyenler olunca, bende FPS Hydro 600w PSU sipariş ettim. Ara ara donma olayi PSU dan kaynaklanmiyorsa bosunay masraf etmiş olacam :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı