Ryzen 5 1600 ve RTX 2060 sistem oyunda kapanıyor

mcimentr

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 3-4 gün öncesine kadar sorunsuz olan bilgisayarım son 3-4 gündür oyun oynarken bir anda kendini kapatıyor. Reset falan atma değil yanlış anlaşılmasın kendini kapatıyor ve kilitliyor. Power düğmesine bastığım zaman kasaya elektrik gitmiyor. Yani hiçbir şekilde bilgisayar açılmıyor. Açılması için power kablosunu kasadan çekip 30 dakika bekliyorum kabloyu yeniden takıyorum bilgisayar bu şekilde açılıyor ama sonra bir oyuna girince tekrar kendini kapatıyor. Sebebi ne olabilir? Power supply yeni değiştirdim 1 ay oluyor.
  • Anakart: MSI B350 Tomahawk AM4+
  • İşlemci: Ryzen 5 1600 AMD
  • Ekran Kartı: MSI RTX 2060 Gaming Z
  • RAM: DDR 4 3200 MHz / 4X8 GB Corsair Vengeance
  • Power Supply: Cooler Master NVMe 750W 80 Plus Gold
  • OS yüklü olan disk: Toshiba TL/100 120 GB SSD
  • Oyun için kullandığım disk: WD 500 GB M.2 SSD
RAM'lerin hepsini test ettim, dört slotun hepsini çıkardım tek tek denedim ama sorun devam etti yani sorunun RAM'lerden kaynaklı olmadığına eminim. Benim sorunumu yaşayan biri ya da sebebini tahmin edebilen biri var mı? Yardım bekliyorum lütfen.

Eski PSU yi denediniz mi?

Maalesef onu bi arkadaşın ihtiyacı vardı ona kargoladım :( Bilgisayarı normal şekilde bilgisayarı kapat diyerek kapattığım zaman da tekrar powere basınca yine açmıyor kendini. Bilgisayar kendisi de kapansa, bende kapatsam power kablosunu kasadan çekip 30-40 dakika bekletip yeniden takmadan kasaya hiçbir şekilde elektrik gitmiyor. Açılmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı