Ryzen 5 1600 ve RX 570 düşük FPS problemi

Murat21

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sağlıkçı
İtopya'dan DA-v3.5 aldım.
Oyunları açarken ekran kartı kendisini hiç kullanmıyor ve düşük (5-6) FPS'lerde açılıyor. Oynamaya başladıktan sonra ekran kartı çalışıyor ve FPS'i düzeliyor. Bir diğer sorun da Zona adlı programdan oyun indirirken ya da indirilen oyunu yüklerken PC bayağı kasılıyor. Bu bir sorun mu yoksa AMD'ye has bir şey mi?

Ekran kartını kullanmayı tercih et, Radeon ayarlarında var mıdır bilmiyorum ama pil durumunu performans yaparsanız belki o da etkili olabilir.

Ekran kartını kullanmayı tercih et, Radeon ayarlarında var mıdır bilmiyorum ama pil durumunu performans yaparsanız belki o da etkili olabilir.
Oyunu oynarken sıkıntı yok. Ama ilk açılana kadar ekran kartı devreye girmiyor %0 da giriyor oyuna ve ryzen ekran kartı olmadan görüntü vermez normalde ama nasıl böyle oluyor anlamıyorum. Kullanılmakla kullanılmamak arasında bir şey. Tam anlatamamış olabilirim. Tomb Raider’da mesela oyuna tıklıyorum menü kısmına girene kadar ve menüde oyunu başlata basıp oyun açılana kadarki aşamada FPS düşük ve ekran kartı kullanımı %0 gösteriyor ve oyun başladıktan sonra FPS 5-6 dan 200 lere çıkıyor. Ve de başlata bastıktan sonra oyun açılana kadar kelime kelime çıkan yazı arada donmalar yüzünden yavaş yavaş çıkıyor o yazı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı