Ryzen 5 1600 ve RX 580 sistemde GPU kullanımı 0'a düşüyor

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Dün itibariyle Sapphire Pulse RX580 4 GB aldım. Metro Exodus ve The Witcher 3 yüksek ayarlarda 70+ FPS ile oynatıyor. Oyunun bazı yerlerinde GPU kullanımı 0'a düşüyor ve çok az anlık bir takılma meydana geliyor. Undervolt rehberine baktım ama sanırım yapamadım. Sebebi ne olabilir?

Sistemim;
  • • AMD Ryzen 5 1600 B2 Revizyon
  • • Gigabyte A320M S2H 3200MHz OC
  • • Corsair Vengeance LPX 8+8 16 GB 3000MHz RAM
  • • Sapphire RX580 4 GB
  • • Corsair Elite V3 600W PSU
  • • 1TB Toshiba P300 7200RPM HDD ve 500GB Seagate 7200RPM HDD
SSD kullansam sorun çözülür mü? Veya undervolt rehberinin videolu hali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
hayırlı olsun öncelikle. bendede 8 gb olan rx 580 var bi ara bendede oldu aynı sorun. adrenaline yazılımında game booster'ı aç eğer açık değilse bende sorun çözüldü
Son sürüm sorunlu dendiği için 2 sürüm eskisini kurdum. Ayrıca yeni sürümde global wattman ayarlarını göremedim. Ekran görüntüsü atabilir misin ?

Açılmıyor hocam.
Güncel++
@Tolga Samet Hocam undervolt ayarlarını son sürümde nasıl yapabilirim ? Baktım ama bir şey anlamadım. Lütfen yardımcı olun.
Konu güncel, her oyunda değil ama bazı oyunlarda yaşıyorum. Örneğin Witcher 3 , Fallout 4. Anlık takılmalardan dolayı oyun oynanmaz oluyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı