Ryzen 5 1600 ve RX 590 oyun oynarken mavi ekran sorunu

catasoy3

Hectopat
Windows 10 2004 sürümünü kullanıyorum. Bilgisayarda genellikle yüksek grafikli oyunlar oynarken ya donup kalıyor ya kendini resetliyor ya da mavi ekran veriyor. Bazen kendini resetlediğinde SSD'yi görmemeye başlıyor sonra kendi kendine tekrar görmeye başlıyor anlam veremedim. SSD'yi çıkarıp sistemi harddiske kurup oyun oynamayı denedim yine aynı şeyleri yaşadım. Nadiren internette gezerken de bu sorunlarla karşılaşabiliyorum. Mavi ekran verdiğinde hep ayrı şeyler yazıp duruyor anlam veremedim. İsterseniz minidumpları sizlerle paylaşabilirim. Yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşın paylaştığı bu DMP. Rar dosyasını merak ettim indirmedim ve biraz internetten araştırdım.
  • data management platform (DMP) - veri yönetim platformu: şirketler, birçok farklı kaynaktan gelen büyük miktardaki veriyi toplamak ve analiz etmek için DMP'leri kullanır. DMP'ler artık şirketlerin ziyaret edebilecekleri kullanıcıları ve müşterileri takip edebilmeleri için çok fazla yetenek sağlar.
  • Bir hatam varsa özür dilerim :)

Arkadaşın paylaştığı bu DMP. Rar dosyasını merak ettim indirmedim ve biraz internetten araştırdım.
  • data management platform (DMP) - veri yönetim platformu: şirketler, birçok farklı kaynaktan gelen büyük miktardaki veriyi toplamak ve analiz etmek için DMP'leri kullanır. DMP'ler artık şirketlerin ziyaret edebilecekleri kullanıcıları ve müşterileri takip edebilmeleri için çok fazla yetenek sağlar.

DMP dosyaları minidump diye geçer. Sistemin mavi ekran hatasından sonra oluşturduğu dosyalardır. Bence birisine sallamadan önce onun tam olarak ne olduğunu öğrenip buraya yazman gerekiyor :)

Hatanız var. Mindump dosyaları Windows tarafından mavi ekran sonrasında üretilir ve kullanıcıya detaylı analiz fırsatı verir. Forumda detaylı bilgisi olan kişiler bu dosyaları okur ve hatanın çözümünü verir. Bu dosyaları okumak kolaydır herkes yapabilir hatta program hatanın kaynağını verir bile ama mutlak çözümü işi bilenler veriyor.

Arkadaş Windows'un oluşturduğu hata raporunu paylaşmış yanlış anlamışsınız 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı