Ryzen 5 1600 ve RX590 uyumu

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Sadece oyun oynama amaçlı bir cihaz toplayacağım, RX590 yeterli bir ekran kartı fakat Ryzen 5 1600 yeterli mi bilmiyorum.
Sizce bu kombinasyon sorun yaşatır mı? Darboğaz vs gibi durumlar için soruyorum bu kombinasyon en azından bir 4 yıl götürür mü?

Sadece oyun oynama amaçlı bir cihaz toplayacağım, RX590 yeterli bir ekran kartı fakat Ryzen 5 1600 yeterli mi bilmiyorum.
Sizce bu kombinasyon sorun yaşatır mı? Darboğaz vs gibi durumlar için soruyorum bu kombinasyon en azından bir 4 yıl götürür mü?
Aynı sistemi kullanıyorum r5 1600 oc yaptım. OC den önce de iyiydifakat şuan 3.8ghz hızında kullanıyorum normalde r5 1600 14nm işlemcidir fakat benim aldığım yer revizyonlu satıyordu 12nm idi sana onu almanı tavsiye ediyorum linki bıraktım

Aynı sistemi kullanıyorum r5 1600 oc yaptım. OC den önce de iyiydifakat şuan 3.8ghz hızında kullanıyorum normalde r5 1600 14nm işlemcidir fakat benim aldığım yer revizyonlu satıyordu 12nm idi sana onu almanı tavsiye ediyorum linki bıraktım

Arkadaşın dediği yerden aldım bende. ASUS-Strix OC Edition 1660-TI ile kullanıyorum. Sistemi toplayalı 1 hafta oldu. Gayet memnunum. Dar boğaz gibi bir durumda olmuyor.

Arkadaşın dediği yerden aldım bende. ASUS-Strix OC Edition 1660-TI ile kullanıyorum. Sistemi toplayalı 1 hafta oldu. Gayet memnunum. Dar boğaz gibi bir durumda olmuyor.
şuan 2600 gücünde kullanıyorum işlemciyi ben 12nm olduğunu duyunca direk yapıştım aldım işlemciyi oc yapınca daha az ısınıyor 12nm olması mükemmel

b450m s2h modelini gaming gecesi kampanyasında 350 liraya aldım :D
siz hangi modeli ne kadara aldınız?

Aynı anakart bende de mevcut. OC yapılamıyor diye gördüm internette. Varsa bir rehber, nasıl yapılabiliyor diye, paylaşırsanız çok iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı