Ryzen 5 1600 voltaj değerinde CPU-Z ve Core Temp uyumsuzluğu

Biostan 4.1 GHz ye ayarladım. Vddcr cpu voltage 1.237 yazan yerde iki seçenek var auto ve offset mode. Offset seçtiğim zaman + ve - geliyor. + Seçtiğimde cpu offset voltage yazan yere kaç eklemem gerekiyor?
Direk üzerine 1.320v verilmiyor galiba + - olarak eklemek gerekli

O offset değerinin mantığını anlatmayı deneyeyim.

Şimdi senin işlemcin 1.2V'la çalışıyor diyelim. Sen offset + yapıp 0.1 girersen oraya işlemcinin fazladan 0.1V daha emcüklemesine izin vermiş olursun. - işaretini seçersen de tam tersi olur elbet, 0.1V daha az çeker.

Orasını anladım fakat 0.1 eklersek 1.337 yapıyor 1.320 olması için ne yazmamız gerekiyor?
0.0977 mi?
Gerisi hesap makinesinin işi 🙂 Her değer yazılamıyor, 0.0625'in katları olarak artıyor sanırsam. Klavyenin + tuşunu kullanabilirsin.

Görselde, 7 numaralı pinlere aynı anda iletken bir şey değdir 5-6 saniye. BIOS'u sıfırlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-04-22-18-17-26-80.jpg
    Screenshot_2020-04-22-18-17-26-80.jpg
    120,4 KB · Görüntüleme: 26
Ratio değerini 40'a çekip voltajı aynı şekilde 1.35V'a yükselt. İş bu şekilde işliyor. En uygun frekans/voltaj dengesini bulana kadar uğraşıyorsun işte. Özellikle RAM OC yaparken bu tornavida yönetimini kaç defa uyguladım bilinmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı