Ryzen 5 1600 1.4 voltaj vermek

Ruh Adam

Hectopat
Ryzen Master programından Game modu seçtim çünkü voltajı 1.25 gösteriyordu, varsayalın ise 1.4v. 1.3 1.4 arasında gidip geliyordu. Sonra PC bir daha açılmadı. Ben de BIOS pilini çıkarıp taktım sorun düzeldi fakat neden PC bir daha açılmadı ve 1.4 voltaj zararlı mı? Ne de olsa varsayılan 1.4.

Varsayılan 1.4V değil. AMD'nin bile önerdiği 7/24 en yüksek voltaj değeri 1.35 volttur. R5 1600'ün varsayılan voltaj değeri 1.2V civarındadır, Core Performance Boost açık iken ani yüklenmelerde 1.37 volta kadar çıkar.

Bilgisayarınıza bir şey olmadı. Sadece, ilk olarak hızaşırtma konunda biraz araştırma yapmanızı öneririm.

Voltajı senin belirlemen lazım, sıvı soğutma yok ise açılmaması çok normal. Isıyı kontrol edemediği için anakart kendini kapatmış. İyi bir soğutma ve 1.4 voltajın üstüne çıkmadan iyi değerler yakalayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı