Ryzen 5 1600 yüksek sıcaklık sorunu

X şeklinde sürebilirsin.
Yeni test sonuçları eskiye nazaran baya stabil değerler benim için ortalama sıcaklık 77 max sıcaklık 87 şuan için baya iyi oldu herşey için teşekkürler yinede mükemmel değerler değil ama eskiye nazaran iyi oldu çok saol dostum :)
Adsız.png

Yeni test sonuçları eskiye nazaran baya stabil değerler benim için ortalama sıcaklık 77 max sıcaklık 87 şuan için baya iyi oldu herşey için teşekkürler yinede mükemmel değerler değil ama eskiye nazaran iyi oldu çok saol dostum :)
Eki Görüntüle 528983
87 derece yine yuksek bir deger daha iyisi olmalı. Sistemi disarida calistirdinizi varsayarak soyluyorum. Ben olsam birde farkli sogutucu ile denerdim. İmkaniniz varsa deneyin.

87 derece yine yuksek bir deger daha iyisi olmalı. Sistemi disarida calistirdinizi varsayarak soyluyorum. Ben olsam birde farkli sogutucu ile denerdim. İmkaniniz varsa deneyin.
Kasa değiştirmelimiyim sizce ucuz fiyatlı şu kasayı buldum GAMETECH Colder Mesh 4x120mm Fanlı Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası Psu Yok | Trendyol sizce sorunumu çözebilir mi kapakları kapattım kasanın ısı yine arttı boşta 50 derece yükte 96 derece max şuan

Eki Görüntüle 528983
Sıcaklık hala yüksek. İmzandaki kasayı kullanıyorsun sanırım ? İmzandaki kasayı kullanıyorsan Sanırım ön panel alttan çekerek çıkarılıyor görselde görüldüğü gibi ön paneli çıkar.
ST204.jpg

Bu şekilde ön paneli çıkar hava akışı iyileşecektir. Eğer Sıcaklıklar düşüyorsa bu şekilde önü mesh olan bir kasa almanı öneririm. Ön paneli çıkardığın halde sıcaklıklar düşmüyorsa o halde soğutucuda, işlemcide bir problem var demektir.

Sıcaklık hala yüksek. İmzandaki kasayı kullanıyorsun sanırım ? İmzandaki kasayı kullanıyorsan Sanırım ön panel alttan çekerek çıkarılıyor görselde görüldüğü gibi ön paneli çıkar.
Eki Görüntüle 529087
Bu şekilde ön paneli çıkar hava akışı iyileşecektir. Eğer Sıcaklıklar düşüyorsa bu şekilde önü mesh olan bir kasa almanı öneririm. Ön paneli çıkardığın halde sıcaklıklar düşmüyorsa o halde soğutucuda, işlemcide bir problem var demektir.
ön panelin direk camını kırsam oraya birşeyler mi yapsam ? :)

Sen önce ön kapak çıktığında sıcaklık değeri düşüyor mu ona bak. Sıcaklık düşerse camı çıkarırsın cam yerine şu elek telleri var onlardan alır uygun boyutta kesersin al sana önü mesh bir kasa.

Deniyim çıkartmayı çalışıyorum şimdi akşam deneyip döneceğim tekrar bakalım inşallah düşer 😊

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı