Ryzen 5 2400G Performans Sorunu

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Yok.
Ryzen 5 2400G aldım fakat test videolarıyla hiç bir alakası yok. BIOS update tamam. Chipset tamam. Ekran kartı driverı tamam. PUBG'de videoda 1080p'de 30-40 alırken ben 720p'de 25 FPS zor alıyorum.

RAM MHz : 3000 MHz (BIOS'tan RAM'lerin hızını 2933 yaptım.)

Ryzen 5 2400G aldım fakat test videolarıyla hiç bir alakası yok. BIOS update tamam. Chipset tamam. Ekran kartı driverı tamam. PUBG'de videoda 1080p'de 30-40 alırken ben 720p'de 25 FPS zor alıyorum.

RAM MHz : 3000 MHz (BIOS'tan RAM'lerin hızını 2933 yaptım.)

Dostum bende 2 gün önce 2400G'li bir sistem topladım. Aynı sorunu bende yaşadım anakart üreticinin en güncel drivelarını indir ve kur muhtemelen sorun çözülecektir.

RAM miktarı nedir? Ayrıca RAM çift kanallı dual kit olması gerek. 8GB ise 2GB VRAM ayırdığınız taktirde, 6GB PUBG için yeterli olmayacaktır.

Az sonra mobilden adım adım yazıcam.

Bios ayarlarına giriyoruz, Advanced F7 ile advanced moda geçiş yapıyoruz. Soldan Settings kısmına tıklayıp, bir sağdaki listeden ikinci sıradaki advanced kısmına tıklıyoruz. Bende 4. sırada sende farklı olabilir Integrated Graphics Configuration kısmına tıklıyoruz, açılan listeden UMA Frame Buffer Size a tıklayıp en alttaki 2 yazan seçiyoruz. son olarak F10 basarak açılan pencereden YES butonuna tıklıyoruz. 2 GB Bellek ayrılma işi tamamlanmış oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı