Ryzen 5 2400g Sistem Düşük Performans Sorunu

kadirrr5

Hectopat
Merhaba,
3 gün önce Vatan'dan PC topladım.

Ryzen 5 2400g
Asus 250m anakart
2x4 GB 2400MHz RAM

Her şey güncel Win10 1709, 2 saat oyun oynadıktan sonra işlemci sıcaklığı 75 derece oldu normal mi?
Oyunlarda çok düşük FPS alıyorum sürekli takılmalar donmalar oluyor. Crysis 2 de 1440-900 çözünürlükte orta ayarda 40-50 FPS alıyorum. Ani patlamalarda ve hareketlerde anlık olarak FPS 20-30'a düşüyor ve takılıyor.
Metro oyununda çoğunlukla 40-50 FPS bazı çatışma sahnelerinde 20 FPS zor alıyorum ve uzun sürüyor.

Bir de bilgisayar kapalıyken açtığım zaman anakart isimlerinin vs. yerler gelmiyor yaklaşık 30sn bekledikten sonra direkt Windows başlatılıyor ekranı geliyor yani format atmaya calışsam da atamayacağım.

28a27853-a8a6-4f74-b0fc-3da065c5885c.jpg
5031fe06-075a-46d8-bf7a-3bdb4e2a2b8e.jpg
e353da09-055e-437d-bb57-b63a8a9d479e.jpg

Bal kardeşim denetim masasına gir sağ üstte görünümü küçük simge görünümü yap güç ayarları var sol tarafta ona gir sonra ordan yüksek performansa al pcyi ondan sonra yüksek performans plan ayarlarını değiştire gir ordanda gelişmiş güç seçeneklerine tıkla küçük menü açılacak aşağı in işlemci frekansı var en yüksek ve en düşük ınları 99 yap sorun kalmaz ben pubg yi orta ayarlar yeşillik çok düşük görüş ultra hareket izi açık 720 p de 35 fps oynuyorum işlemci sıcaklığı 50 53 arası değişiyor :)
Kasanin hava akışı az oldugunu dusundugum bir noktada bulundugundan dolayi islemci sicakligi yukselmis olabilirmi?

Kasanin hava akışı az oldugunu dusundugum bir noktada bulundugundan dolayi islemci sicakligi yukselmis olabilirmi?

işlemci termal macunu durumu iyimi benim iyi değildi boştayken 50 dercedeydi işlemci yeniledim 30 a düştü hava akışı az olduğundan da olabilir kardeşim şimdi ben yarın pc yi murat abime götürecem bide ben bakayım dedi oda farklı bi ayar falan yaparsa buraya yazarım ama o frekans ayarlarını 99 a mutlaka çekip dene 3 gün uğraştım ben bende hiç oynanmaz durumdaydı bı sabah 1 1.5 saat pubg oynadım 50 53 derece arasıydı ısı frekanslar 99 dayken ısıda azaldı bende ram leri bios tan max 2933 e ayarla işlemci fazlasını desteklemiyor kapanma sorunu yaşarsın oc yapma yaparsan voltaj değerini doğru ayarlaman lazım ayarlayamassan yine kapanır hepsini denedim en iyi çözüm 99 a almak :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı