Ryzen 5 2400G Sistem Düşük FPS Sorunu

Arkadaşlar bir APU sistem kurdum. Ama çok garip bir durumla karşılaştım. Ryzen 5 2400G ile harici ekran kartı kullanmadan GTA 5'te high ayarlarda 60 FPS almam gerekirken en düşük ayarlarda açmama rağmen 25-30 FPS alıyorum. Rocket League'de 100 FPS'nin üzerine çıkmam gerekirken 40-50 FPS deyim. Sistemi tüm kurallarına uyarak topladım. Çift kanal ve yüksek frekanslı RAM'ler kullandım. Sizce neden böyle olmuş olabilir. Her şeyi denedim. BIOS güncel. Windows 10’u orijinal kullanıyorum ve son sürüm. UEFI'den ekran kartı VRAM'ini 2 GB'a yükselttim. RAM frekanslarını da 3000 MHz'e kadar çıkarttım. Sorun nerede olabilir?
  • Asus Rog Strix B-350F anakart
  • Ryzen5 2400G işlemci
  • Gskill Sniper 2x8 16 GB 3000 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an yalnızca Fraps ile FPS değerlerini görebiliyorum. MSI Afterburn programını çalıştıramadım. Ama şöyle söyleyebilirim. Düşük ayarlarda benchmark yapınca GTA 5'te 21-37 FPS arasında değerler alabildim.
Yapamadıysanız;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet bu rehberi kullanarak yaptım. Sol üstte gördüğünüz değerleri Rocket League oyununda aldım. FPS değerleri olması gerekenden çok düşük. Ekran kartının RAM den 1240 MHZ çektiğini görüyoruz. Bu durumda bu frekansları ramden yetersiz olarak kullandığını mı anlamalıyız. Kısacası RAM de mi sorun var? Bu arada dosya boyutu 1 MB dan yüksek olduğu için fotoğrafı sizinle paylaşamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı