Ryzen 5 2400G Stok fan ile overclock

Daha fazla  
Ryzen 5 2400G'yi işlemcinin kendi stok fanını kullanarak İşlemciyi 4Ghz ve dahili GPU'u 1500Mhz hızında çalıştırmaya dair bir OC rehberi Technopatta mevcut. Fakat benim sorum şu yönde; işlemcinin hızını yine rehberde anlatıldığı şekilde 4Ghz e çıkartsak fakat GPU'u küçük bi yaramazlık yapıp 1600-1700Mhz'e çıkartırsak stok fan sıcaklığı stabil değerlerde tutmaya devam eder mi ? Yoksa daha güçlü bir işlemci soğutucuya geçmeme gerek var mı? İşlemciyi sadece 1-2 sene kullanacağım yeterli parayı toplayınca Ekran kartı ve daha güçlü bir işlemci alacağım zaten. O yüzden çok uzun ömürlü olması gibi bir derdim yok. 1-2 sene idare etsin yeter.

Ve bir diğer sorum ise Gskill veya Corsair 8x2 3200 Mhz RAM'leri 3400'e overclocklamak oyun performansında g.özle görülür bir değişiklik yaratır mı? RAM'lerin uzun ömürlü olmasina gerek var bu arada

Not: Sistemimin anakartı MSI X370 Gaming Plus

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 için stock soğutucu ile işlemci için 1.3V tan fazlasını önermem, ani sıcaklık yükselmeleri oluyor. Grafik İşlemcisini ise 1500MHz de stabil tutmak mümkün değil hele işlemci 4.0GHz de çalışırken. :/

Bu dedikleriniz için güçlü bir soğutucu lazım. Ben bu kadar O.C yapmanızı önermem. RAM O.C konusunda ise çok fark olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı