Ryzen 5 2600X stok fan ile overclock

spoZusician

Hectopat
Arkadaşlar Ryzen 5 2600X işlemcimi Core performance Boost'lu kullanmak istemiyorum, aşırı gereksiz voltaj veriyor ve stok fan ile yapabildiğim kadar overclock yapmak istiyorum. İşlemcilerde silikon kalitesi önemliymiş. Öğrendiğim kadarıyla silikon kalitesine CPU-Z programından şu stepping ve revision yerine bakılıyormuş. Benim işlemcimin fotoğrafta da gördüğünüz gibi stepping 2, revision PIR-B2 bu işlemci sizce hem iyi bir soğutucuyla hem de stok fan ile Max ne kadar hız aşırtılabilir?

Dosya Ekleri

• işlemci.png
    işlemci.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
2600X'in O.C potansiyeli neredeyse hiç yok. CPB ile 4.2 görebiliyorken O.C ile 4.2'ye çıkman için bile kaliteli bir soğutucu alman lazım. Stok soğutucu ile hiç bulaşma CPB daha iyi şuanlık senin için.

2600X'in O.C potansiyeli neredeyse hiç yok. CPB ile 4.2 görebiliyorken O.C ile 4.2'ye çıkman için bile kaliteli bir soğutucu alman lazım. Stok soğutucu ile hiç bulaşma CPB daha iyi şu anlık senin için.

Core performance Boost ile kullandığım zaman 1.4 voltage veriyor ve ben şu an daha düşük voltage(max 1.298) ile daha performanslı bir şekilde tüm çekirdekleri 4.00 GHz olarak kullanabiliyorum. Bunu daha da hız aşırtabilir miyim onu öğrenmek istiyordum ve şu an Prime 95 testinde 5 dklık testte Max 86 derece gördü.
@Shimada Sensei

Dosya Ekleri

• 4.00 GHZ.png
    4.00 GHZ.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 44
  • core performance boost.png
    core performance boost.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Core performance Boost ile kullandığım zaman 1.4 voltage veriyor ve ben şu an daha düşük voltage(max 1.298) ile daha performanslı bir şekilde tüm çekirdekleri 4.00 GHz olarak kullanabiliyorum. Bunu daha da hız aşırtabilir miyim onu öğrenmek istiyordum ve şu an Prime 95 testinde 5 dklık testte Max 86 derece gördü.
@Shimada Sensei
Bende 1600AF ile 1.28V ile 4.0GHz görüyorum hemen hemen aynı punları almışız. Ben 4.1 için 1.35V vermem gerekiyor buda ısıyı baya arttırıyor. Stok soğutucu ile alabileceğin en iyi değerleri almışsın ancak oyunlarda CPB açık iken 4.0'ı geçiyorsa daha iyi performans verecektir.

Bende 1600 AF ile 1.28v ile 4.0GHz görüyorum hemen hemen aynı punları almışız. Ben 4.1 için 1.35v vermem gerekiyor bu da ısıyı bayağı arttırıyor. Stok soğutucu ile alabileceğin en iyi değerleri almışsın ancak oyunlarda CPB açık iken 4.0'ı geçiyorsa daha iyi performans verecektir.

Geçiyor fakat Max 4150 oluyor onun dışında 4000- 4050'lerde takılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı