Ryzen 5 2600 + 1660TI Donma Takılma

Hells Bells

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım geliştirme uzmanı
  • Ryzen 5 2600
  • Asus TUF 1660TI O.C.
  • Kingston Hyper X Fury 3200 MHZ CL 16
  • MSI B450M VDH PLUS
  • Crucial MX300 275 GB
  • 1 TB HDD
  • Xigmatek PSU 650W 80+
Sistemimde oyun oynarken çok fazla takılma yaşıyorum ve donanım gecikmesi oluyor. PUBG'de evlerde 160-180 FPS alırken dışarı çıktığım da 80-110 FPS'e düşüyor ve ekran kartı kullanımı evlerin dışındayken 50-60'ı geçmiyor. FPS düşüyor ama geçikme ve takılmalarla oynuyorum. Örneğin Loot yaparken silah alırken 1-2 saniye gecikiyor. Çatışırken zom açarken ki gecikmeyi hissediyorum.

Yaptıklarım;

Sistemi kararlılık testine soktum bir sıkıntı çıkmadı.
Crucial SSD Firmware güncellemesi yaptım.
SSD sağlık durumu iyi.
İşlemci kararlılık testinde 72 derece.
Ekran kartı Undervolt ile 74 derece.
DDU ile ekran kartını kaldırdım yükledim.
Windows sıfırladım key ile etkinleştirdim.
Yaptıklarım bunlar aklıma başka bir şey gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece PUBG'de mi oluyor? Ping veya pkt loss yükseliyor mu?
Sadece PUBG'de değil CS GO'da da yapıyor aynısını ping veya paket kaybı ile alakalı değil. 50 pingim var PUBG'de paket kaybı da hiç yaşamıyorum. Takılma acayip oluyor ki bazen spray bile atamıyorum reaksiyon gösteremiyorum. Kuzenimde RX 580 var sabit FPS alıyor en fazla 10 aşağı düşüyor. PUBG'de doku orta, kenar yumuşatma yüksek ve keskinleştirme açık diğer her şey düşükte. 80 FPS'lere düşmesi garip en azından 80 FPS olsa bile takılmadan oynamam lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı