Ryzen 5 2600 4 GHz overclock

• Konuyu başlatan Mubed
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 19B
4.0 GHz'de çalıştırıyorum ben voltaj ayarı otomatikte stabilite konusunda bir sıkıntı olmadı, ancak stok değerlere göre sıcaklık 15 derece fark ediyor. Stok değerlerde sıcaklık yükte maksimum 60 derece, 4.0 GHz oto voltajda ise maksimum yükse 75 derece.

Havaların ısınmasıyla problem yaşamaya başlarsın voltaj değerlerin çok önemli 1,40 üstünde chipset ömrün azalacaktır. Ayrıca ramlerden hiç bahsetmiyorsunuz galiba ramsiz çalışıyor sizin makineler.

4.0 GHz'de çalıştırıyorum ben voltaj ayarı otomatikte stabilite konusunda bir sıkıntı olmadı, ancak stok değerlere göre sıcaklık 15 derece fark ediyor. Stok değerlerde sıcaklık yükte maksimum 60 derece, 4.0 GHz oto voltajda ise maksimum yükse 75 derece.
Voltaj otomatik olunca 1.5 V a kadar çıkar. Buda sıcaklık olarak geri döner.
Voltajı manuel ayarlayın. 1.35-1.4 V arası stabil çalıştığı en düşük değer olmalı.
1.4 V ile 4.1 GHz de stabil çalışabilir. Muhtemelen 75C ye bile çıkmaz.

Voltaj otomatik olunca 1.5 V a kadar çıkar. Buda sıcaklık olarak geri döner.
Voltajı manuel ayarlayın. 1.35-1.4 V arası stabil çalıştığı en düşük değer olmalı.
1.4 V ile 4.1 GHz de stabil çalışabilir. Muhtemelen 75C ye bile çıkmaz.
Biraz baktım stabil voltaj değerini bulamayınca autoda bırakmıştım benimde aklıma gelmişti bu teşekkürler yardım için o şekilde deneyeyim birde.

4.0 GHz gerçekten çok güzel bir hız ama zaten elindeki de benimki gibi 6 Çekirdek 12 İş parçacıklı işlemci her oyunda hatta 2020 bazlı oyunlarda da birçok noktada çoğu işlemciden daha iyi işler çıkarıyor base clock hızlarında böyle kalmasını tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı