Ryzen 5 2600 CPB, PBO, AMD cool'n'quiet, ayarları nelerdir?

Isınma zaten fazla voltajdan dolayı oluyor. Voltajı otoya bırakmayın. Çarpanı 3.9GHz’e getirip en düşük stabil voltajı bulmanız lazım.

Takıldığınız yerde bu konu üzerinden bilgi almaya çalışın. Aşırı düşük voltajdan başlamayın. Videolara bağlı kalarak işlem yapın. Kafanıza göre voltaj vermeyin.

BIOS'dan çarpanı 3.9 yapıp CPB kapatıp voltajı 1.3'den el ile 0.25 düşürerek test edeceğim şimdi anlamadığım bir şey olduğunda konuya yazarım teşekkürler.

BIOS'dan çarpanı 3.9 yapıp CPB kapatıp voltajı 1.3'den el ile 0.25 düşürerek test edeceğim şimdi anlamadığım bir şey olduğunda konuya yazarım teşekkürler.
BIOS'tan bir şey girmeyin. Öncelikle Ryzen Master üzerinden işlem yapın. BIOS en son kademe.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üstteki videoda güzel şekilde anlatılmış.

Ek olarak: Cinebench'ten sonra Aida64 üzerinden test yapmayı ihmal etmeyin. 10-15 dakikalık test önemlidir. Bu sırada sistem kapanmaz ise işlem başarılı demektir.

BIOS'tan bir şey girmeyin. Öncelikle Ryzen Master üzerinden işlem yapın. BIOS en son kademe.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üstteki videoda güzel şekilde anlatılmış.

Ek olarak: Cinebench'ten sonra AIDA64 üzerinden test yapmayı ihmal etmeyin. 10-15 dakikalık test önemlidir. Bu sırada sistem kapanmaz ise işlem başarılı demektir.

Tamamdır Ryzen Master ile denemelerime başlaıyorum.

@cosama

Kapatın. PBO, bu işlemden sonra etkisiz kalacak zaten. İşlemci soğutucunuzda da PWM fan var. Dönüş durumu da sıcaklığa göre ayarlanacağı için cool 'n' Quiet'a gerek yok.

Dediğiniz gibi ayarları kapattım ve videodaki gibi voltajı Ryzen Master üzerinden düşüre düşüre testleri yapıyorum şu anda 3.6GHz ile testleri yapıyorum takıldığım bir yer olursa yazarım teşekkür ederim.
Bir de voltaj düşürdükçe 10 15 gibi puan düşmesi oluyor Cinebench'de normal midir.
Tamamdır puan düşüşleri aynı seviyeye döndü sanırım çok da önemli değil gibi hala voltaj değerini arıyorum şu anda 1.08 Volt'da test yapacağım 1.3'den 1.08'e kadar Cinebench'de başarılı bir şekilde düşebildim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı