Ryzen 5 2600 CPB, PBO, AMD cool'n'quiet, ayarları nelerdir?

@cosama

Çok ani voltajlar düşürmeyin. Az önce 1.08 falan yazmışsınız. Öyle şeyler yapmayın. Minik minik ilerlemek gerekir.

@ilke.g

Bence 85 derece ve üstü sıcaklıklar ciddi risktir. Anakart kaliteli değilse diğer parçalar için bile hoş bir durum oluşturmaz.

Hocam 3.6 GHz'de 1.3 voltajdan 0.2 voltaj düşüre düşüre minik minik ilerleyerek 1.08'e geldim fakat 3.9GHz'de 1.25 voltajda Cinebench'i tamamladı 1.23 yaptığım zaman sistem testi bitiremeden reset attı Max 66 dereceyi gördü 1.25 voltajda denediğimde ve bir sorum olacak sistem 1.25 voltajda kararlı çalışırsa stok değerlere göre işlemcinin ömrü azalırmı veya ileride 1 2 sene sonra sıkıntı çıkarır mı teşekkür ederim.

@cosama

3.9Ghz ve 1.25V, güzel değerler. Testin amacı bu zaten. Her işlemci düşük voltajda çalışacak diye bir şey yok. Aida64'te bir 10-15 dakikalık bir işlemci testi yapın. Buradan da sağlam çıkarsa BIOS'a işlersiniz. 1 saatlik bir oyun testi de yaparsınız. Kapanma falan olmazsa mis.

Bu tür voltaj düşürmeleri aksine sistem için daha faydalıdır. Gereksiz voltajın önüne geçiyorsunuz.

@cosama

3.9GHz ve 1.25V, güzel değerler. Testin amacı bu zaten. Her işlemci düşük voltajda çalışacak diye bir şey yok. AIDA64'te bir 10-15 dakikalık bir işlemci testi yapın. Buradan da sağlam çıkarsa BIOS'a işlersiniz. 1 saatlik bir oyun testi de yaparsınız. Kapanma falan olmazsa mis.

Bu tür voltaj düşürmeleri aksine sistem için daha faydalıdır. Gereksiz voltajın önüne geçiyorsunuz.

Tamamdır denemeye başlıyorum.
Hocam test başarılı değerler bu şekilde. @Uchiha Shisui

Screenshot_1.png

Boşta 38 dereceye kadar düştü.
Bir de Cinebench'de voltaj olarak 1.2000 çekiyor fakat ben 1.2000 düşürdüğümde reset atıyor bunun dışında bir sorum kalmadı hocam değerlere bakabilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı