Ryzen 5 2600 GTX 1070 sistem düşük FPS

Yer
Uşak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemim:

Ryzen 5 2600 4GHz
MSI GTX 1070
Asus B350M-A Prime
GSSKILL 16GB (2X8) 3200MHz
Adata XPG SX6000 Pro 256GB
Seagate Barracuda 2TB 7200, WD Blue 1TB 7200

Şeklindedir. İşlemcim 1.329V ile 4GHz'e OC'li. Ekran kartında herhangi bir overclock mevcut değil. RDR2, GTA 5, The Witcher 3 gibi oyunlarda arada takılmalar oluyor.

RDR2 'de
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Technopat kanalında atılan videodaki sistem ile full ultra diye belirtilen ayarlar ile benim sistemimden çok yüksek değerlere çıkılıyor. Sebebi ne olabilir. Bilgisayarıma yeni format attım ve tüm driverleri sorunsuz bir şekilde kurdum. Oyunların kurulu olduğu harddiskte herhangi bir bad sector veya sağlık problemi bulunmamakta aynı şekilde windowsun kurulu olduğu ssd sorunsuz çalışmakta. Sistemde herhangi bir ısı problemi yok.

RDR2 benchmark sonucum:

Not: Test ettiğim oyunların hepsi orijinaldir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle darboğaz ile alakası yok. Takılmalar diyorsunuz sistemimiz benzer ve bahsettiğiniz hiçbir oyunda takılma yaşamıyorum. İşlemcime stock fan takılı olduğundan OC yapmadım ve Witcher 3'te çok minik %4'lük bir darboğaz yaşadım işlemcinin alt çekirdeklerinden bir tanesi %100 kullanıma çıkmıştı fakat Afterburner açık değilse farketmeniz imkansız.
Kesinlikle darboğaz ile alakası yok. Takılmalar diyorsunuz sistemimiz benzer ve bahsettiğiniz hiçbir oyunda takılma yaşamıyorum. İşlemcime stock fan takılı olduğundan OC yapmadım ve Witcher 3'te çok minik %4'lük bir darboğaz yaşadım işlemcinin alt çekirdeklerinden bir tanesi %100 kullanıma çıkmıştı fakat Afterburner açık değilse farketmeniz imkansız.
Videoyu açamadım rica etsem RDR2'nin kendi balance ayarlarında otomatik ayarlarda ortalama ve minimum fps'yi atabilir misiniz benchmarktaki ?

yani fark olarak benim işlemcimde oc var acaba oc voltajı falan eksik geliyor veya tam sınırdan yetiyor olabilir mi? Yani oc yaparken yaptığım testlerde voltajdan problem yaşamadım ama sınırdan yetiyor olupta belli aşamalarda hız düşürme gibi bir olay oluyor mudur?

Darboğaz olma ihtimali yok.

Şu adımları tek tek dener misin?

1) XMP kapa. Oyunları tekrar test et.
2) Ekran kartı driverını güvenli modda kaldırıp tekrar kur.
3) İşlemci üzerindeki OC'ı kaldır. Tekrar dene.

Ekran kartı kaç senelik? İkinci el olarak mı aldın?

Videoyu açamadım rica etsem RDR2'nin kendi balance ayarlarında otomatik ayarlarda ortalama ve minimum fps'yi atabilir misiniz benchmarktaki ?
yani ayarları ultra dışında ortalama 50-54 fps ultraya alınca 30-35 fps

yani fark olarak benim işlemcimde oc var acaba oc voltajı falan eksik geliyor veya tam sınırdan yetiyor olabilir mi? Yani oc yaparken yaptığım testlerde voltajdan problem yaşamadım ama sınırdan yetiyor olupta belli aşamalarda hız düşürme gibi bir olay oluyor mudur?
Onu oyun testi yaparken MSI Afterburner'dan işlemcinin bütün alt çekirdeklerinin frekansını kontrol ederek anlayabilirsiniz. Diyelim 4GHZ'e sabitlediyseniz siz OC ile, oyun oynarken eğer 3.8'e, 3.7'e düşüyorsa OC'da sorun vardır, sıcaklık değerlerim iyi diyorsunuz zaten.
yani ayarları ultra dışında ortalama 50-54 fps ultraya alınca 30-35 fps
Yanlış hatırlamıyorsam ben balanced ayarlarda benchmark'ta ortalama 66 fps, oyun içinde ise 60-80 arası değişiyordu 2 gün önce test etmiştim. 1-2 Tane ayarda yükseltmiştim.

Onu oyun testi yaparken MSI Afterburner'dan işlemcinin bütün alt çekirdeklerinin frekansını kontrol ederek anlayabilirsiniz. Diyelim 4GHZ'e sabitlediyseniz siz OC ile, oyun oynarken eğer 3.8'e, 3.7'e düşüyorsa OC'da sorun vardır, sıcaklık değerlerim iyi diyorsunuz zaten.

Yanlış hatırlamıyorsam ben balanced ayarlarda benchmark'ta ortalama 66 fps, oyun içinde ise 60-80 arası değişiyordu 2 gün önce test etmiştim. 1-2 Tane ayarda yükseltmiştim.
tekrar kontrol edeyim.

Tekrar kontrol edeyim.

Şunu da belirteyim ben oyunun ilk kısmını oynadım ve Benchmark yaptım. Mekan farklılığı FPS'i etkiler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuna bakmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı