Ryzen 5 2600 + GTX 1650 Super sistem toplama

Buyurun.
Anakartı H410M-F yapın. Ekran kartını da ASUS Phoenix 1650S yapın ve RAM'leride 2x8 yapın. Çok daha iyi olur.

Buyurun.
Anakartı H410M-F yapın. Ekran kartını da ASUS Phoenix 1650S yapın ve RAM'leride 2x8 yapın. Çok daha iyi olur.
Hocam cahilliğimin kusuruna bakmayın H410M-F 3000MHz+ RAM destekliyor mu? Ayrıca i3-10100F de 2666MHz'e kadar destekliyor diye biliyorum

Bu da benim hazırladığım sistem. Çok deneyimim yok, forumdaki diğer üyeler de bu sistemi eleştirirse kendimi geliştirebilirim.

Kasa: Zalman N3 Fanlı Led Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

PSU: FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Anakart: Asus PRIME H410M-K Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İşlemci: Intel i3-10100F Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ekran Kartı: Asus TUF-GTX1650S-4G-Gaming 128 Bit GDDR6 4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

RAM: Kingston HyperX Fury 16 GB 2666 MHz DDR4 CL16 HX426C16FB3/16 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

SSD: SanDisk 480 GB SSD Plus SDSSDA-480G-G26 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:

Intel işlemcili sistemlerde RAM frekansı pek fark etmiyor.
APU sistemlerde önemli.
Ama sizinkide gayet iyi bir sistem tabii RAM olarak 2x8 olması daha mantıklı ve genelde SanDisk önerilmiyor, onun yerine Patriot Burst olabilir.

Intel işlemcili sistemlerde RAM frekansı pek fark etmiyor.
APU sistemlerde önemli.
Ama sizinkide gayet iyi bir sistem tabii RAM olarak 2x8 olması daha mantıklı ve genelde SanDisk önerilmiyor, onun yerine Patriot Burst olabilir.

Yorumunuz için teşekkür ederim. RAM 1x16 olarak koymamın sebebi 5000TL bandını geçmemesiydi. SanDisk önerme sebebim de şahsen SSD Plus 240GB modelini kullanmış olmam ve şu anda da aktif olarak Ultra 3D 500GB modelini kullanıyor olmam. İki modelde de gayet memnun kaldım. Başka marka deneme fırsatım henüz olmadı maalesef.

Geri
Yukarı