Ryzen 5 2600 ve GTX 1650 Super sistem nasıl?

Çok güzel sistem olmuş elinize sağlik RAM'i 16 GB yaptiginizda tadindan yenmez.

An itibari ile RAM 16 GB olmuştur.
İşlemci olarak Ryzen 5 1600 AF tercih edebilirsiniz. Aradaki fark ile 1 tane daha RAM alırdınız. Artık yapacak bir şey yok. Bunun dışında sistem gayet güzel. Piyasaya oranla pahalı bir parça yok.

Ryzen 5 2600 900 TL, 1600 AF 800 TL.
SSD geldi ve hiçbir sorunu yok. Sorunsuz bir şekilde stabil çalışıyor gayet memnun kaldım.

İşlemci: Ryzen 5 2600 909 ₺
Anakart: Gigabyte B450M S2H 487 ₺
Ekran kartı: Gigabyte GTX 1650 Super Windforce OC 1491 ₺
RAM: G.Skill 8 GB Ripjaws v 3200MHz 326 ₺
SSD: Crucial BX500 480GB 465 ₺
Kasa+PSU: Corsair Spec Delta RGB + Corsair VS550 550W 80+ 791 ₺
Toplam tutar: 4470 TL kredi kartlarımda olan bonus ve indirim kuponlarım sayesinde 4397 TL.

Uzun araştırmalar sonucu özellikle @Caner Uncu tavsiyeleriyle topladığım sistem. Söylediği sistemden sadece SSD ve RAM'i değiştirdim böyle bir sistem oluşturdum. 6.92 dolar kuruyla parçaların bir çoğunu Vatan indiriminden, bir çoğunu ise internette bulduğum en ucuz haliyle aldım. Sizce bu güncel dolar kurunda, bu fiyata böyle bir sistem olmuş mu? Yoksa gereğinden pahalı mı olmuş? Bu fiyata daha iyi şeyler yapabilirdin diyebileceğiniz şeyler var mı? Ve son olarak topladığım kasa fiyatına beni üzer mi?
Not: 1 ay sonra 16 GB'ye upgrade edeceğim.
Bende aynı ekran kartının msi gaming x modeli var, ssd aynı birde ben 1 tb hdd kullanıyorum, 16 GB RAM var, PUBG ve just cause 4 oynuyorum bütün ayarlar very high hiçbir sıkıntı yok güle güle kullan hayırlı olsun, kasada aynı gayet memnunum hava akışı gayet yeterli

anladığım kadarıyla hazır sistem almak yerine parçaları ayrı ayrı aldıktan sonra tek tek montajını yaptınız doğru mu? Bende böyle yaparak farklı yerlerden istediğim marka parçaları toplamak istiyorum çünkü hazır sistemlerde istemediğim marka parçaları mevcut oluyor ve değiştirmeye izin vermiyorlar. Anakarta takılan pinler benim kafamı karıştırıyor yapabilir miyim pinleri yanlış takarsam ne tür sıkıntılarla karşılaşırım gibi... Parçaları montaj yaparken neler yaşadınız bilgilendirirseniz sevinirim.

Geri
Yukarı