GTX 1650 Super ve Ryzen 5 2600 sistem nasıl?

HESGONE

Hectopat
Yer
Türkiye
NVIDIA GTX 1650 Super MSI Gaming X.
Ryzen 5 2600.
B450M-A PRO Max.
Corsair 16 GB 3000MHz CL16.
Rampage 500W 80Plus güç kaynağı.
Rampage carisma mesh kasa.

Vatan'dan almıştım 3800 TL civarı. Sizce nasıl? Bu sistemi ilerde nasıl yükseltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA GTX 1650 Super MSI Gaming X.
Ryzen 5 2600.
B450M-A PRO Max.
Corsair 16 GB 3000MHz CL16.
Rampage 500W 80Plus güç kaynağı.
Rampage carisma mesh kasa.

Vatan'dan almıştım 3800 TL civarı. Nasıl sizce? Bu sistemi ilerde nasıl yükseltebilirim?
PSU kötü. Bilgisayarın sağlığı için keşke iyi bir PSU alsaydınız. Gerisi gayet iyi.

İleriye dönük olarak ekran kartını ve güç kaynağınızı güncelleyebilirsiniz. Şu anlık sisteminiz gayet güncel ve yeterlidir (göreceli olarak).

İleriye yönelik olarak PSU :) değişimi ve ekran kartı yükseltmesi yapılabilir. Şu anki hali ile gayet güzel sistem güzel günlerde kullanın. Sıcaklık değerleriniz iyi ise kasa da aynı kalabilir.

İleriye dönük olarak ekran kartını ve güç kaynağınızı güncelleyebilirsiniz. Şu anlık sisteminiz gayet güncel ve yeterlidir (göreceli olarak).

2 Aylık sistem PSU'da bir sorun görmedimde.

İleriye yönelik olarak PSU :) değişimi ve ekran kartı yükseltmesi yapılabilir. Şu anki hali ile gayet güzel sistem güzel günlerde kullanın. Sıcaklık değerleriniz iyi ise kasa da aynı kalabilir.

Boşta 35-40 oyunlarda en fazla ekran kartı 61 gördüm.

Kullandığınız RAM ve işlemci size uzun süreler yetebilir. B450 serisi anakartlar Ryzen 4.nesil işlemcileri de destekleyecek. İleride 4.nesil bir işlemci takabilirsin. Ekran kartı tarafında yükseltmeye gidebilirsin. Ray Tracing teknolojisine sahip bir ekran kartına geçebilirsin. Bunlar uzun vadeli tavsiyelerim.

Kısa vadeli olarak o güç kaynağını ve mümkünse kasayı değiştirmenizi öneririm. Parçalar arasında SSD göremedim eğer SSD’niz yoksa alarak hızınıza hız katabilirsiniz.

Kullandığınız RAM ve işlemci size uzun süreler yetebilir. B450 serisi anakartlar Ryzen 4.nesil işlemcileri de destekleyecek. İleri de 4.nesil bir işlemci takabilirsin. Ekran kartı tarafında yükseltmeye gidebilirsin. Ray Tracing teknolojisine sahip bir ekran kartına geçebilirsin. Bunlar uzun vadeli tavsiyelerim.

Kısa vadeli olarak o güç kaynağını ve mümkünse kasayı değiştirmenizi öneririm. Parçalar arasında SSD göremedim eğer SSD’niz yoksa alarak hızınıza hız katabilirsiniz.

Sistem yeni alındı. 2 aylık onları şimdilik değiştiremem fakat güç kaynağı olabilir.

2 Aylık sistem PSU'da bir sorun görmedimde.

Boşta 39-40 oyunlarda en fazla ekran kartı 61 gördüm.
Şu anlık sağlıklı olabilir ama 500W yetmeyebilir. Üstelik rampage markası PSU'ları ile ün yapmış bir marka olmadığından biraz uzaktan bakmakta fayda vardır fakat dediğim gibi bu sistem bu haliyle size uzun yıllar yetecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı