Ryzen 5 2600 içinden çıkan stok fan

Hocam turbo boost hızı 3.9 oluyor yanlış bilmiyorsam siz baz hız olarak yaptıysanız valla ne diyeceğimi bilmiyorum. Kasa havalandırması über olmalı ancak.
Turbo boost ile o kadar çıkmıyor diye biliyorum. Kasa havalandırmam fena değil önde 2 adet,1 üst ve egsoz fanım var, hepsi en düşük ayarda çalışıyor. Mevzu burda anakart bileşenleri ve overclock bilgisi ile alakalı. Doğru voltajı yakalamanız gerekiyor.

Turbo boost ile o kadar çıkmıyor diye biliyorum. Kasa havalandırmam fena değil önde 2 adet,1 üst ve egsoz fanım var, hepsi en düşük ayarda çalışıyor. Mevzu burda anakart bileşenleri ve overclock bilgisi ile alakalı. Doğru voltajı yakalamanız gerekiyor.
İnternetten kontrol ettim. Hatta biostan core boost hızı da 3.6 falan olmalı. Oyunları genelde fps odaklı mı oynarsınız yoksa grafik mi önemli.

işlemciyi geçtim ekran kartım bile 65 derecelere ulaşmıyor bile gta v ultra oynarken sıkıntı bizde mi ?
Ekran kartım 61 işlemcim 59 sabit değerde oynuyorum

Buyur hocam, umarım uğraştığıma değmiştir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Reisim n'aptın ya :D

Buyur hocam, umarım uğraştığıma değmiştir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba kasa ve fan konumu fotosu atabilir misiniz.

Ben ryzen 1600 herşeyi stok iken, oyunda 50-60 arası geziyor. Zalman n3 kasa mevcut.

Arkadaşlar bende Ryzen 5 2600 kullanıyorum stok fan ile küçük bir miktar olsada overclock yaptım 3.9 GHz ve 1.21V değerlerinde çalışıyor işlemci. Aida64 testinde 10 dakika sonunda işlemci maksimum 75°C oldu. Boşta ise 35°C çalışıyor. Cinebench R20 testinde 2770 puandan 2880 puana yükselmiş oldu değer. Fabrikasyon hızlarında işlemci Aida64 testinde 10 dakika sonunda 74°C oluyordu, boşta ise 40°C idi ortalama.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı