Ryzen 5 2600 içinden çıkan stok fan

Ne kadar overclock yaptınız tam olarak. Stock fan başarılı ama işlemciyi zaten biostan boost ettiğiniz zaman gözle görülür ısı artarken overclock ile bu ısılarda kalmak başarı. Fps de baya iyi ayrıca, ekran kartı iyiyse tamam ama eğer grafik ayarları düşükse zaten işlemci yükü de azdır.

Ne kadar overclock yaptınız tam olarak. Stock fan başarılı ama işlemciyi zaten biostan boost ettiğiniz zaman gözle görülür ısı artarken overclock ile bu ısılarda kalmak başarı.
Stock olarak 3.2-3.4 arası geliyor. Ben 3.9' a kadar çıktım, ki kaldıki stockta kullandığım zaman Cinebench gibi işlemciyi en çok yoran testi üst üste yaptığım zaman bile MAX 55 derece görüyordum. Boot ekranında 35 derecelerde geziyor normalde. Önemli olan stabiliteyi yakalamak.

Hocam sen gidip bilindik bir oyunda 15 dakkika oynayıp videosunu atarmısın?
Dostum ben sana bir şey kanıtlamak zorunda değilim olanı söylüyorum. Sırf bana itiraf ettin diye gidip 3 defa üst üste benchmark yapıp attım, kaldı ki R6 işlemciyi en fazla kullanan oyunlardan birisi? Nasıl bir bilindik oyun istiyorsun anlamıyorum?

Stock olarak 3.2-3.4 arası geliyor. Ben 3.9' a kadar çıktım, ki kaldıki stockta kullandığım zaman Cinebench gibi işlemciyi en çok yoran testi üst üste yaptığım zaman bile MAX 55 derece görüyordum. Boot ekranında 35 derecelerde geziyor normalde. Önemli olan stabiliteyi yakalamak.
Hocam turbo boost hızı 3.9 oluyor yanlış bilmiyorsam siz baz hız olarak yaptıysanız valla ne diyeceğimi bilmiyorum. Kasa havalandırması über olmalı ancak.

Dostum ben sana bir şey kanıtlamak zorunda değilim olanı söylüyorum. Sırf bana itiraf ettin diye gidip 3 defa üst üste benchmark yapıp attım, kaldı ki R6 işlemciyi en fazla kullanan oyunlardan birisi? Nasıl bir bilindik oyun istiyorsun anlamıyorum?
İnanmıyorum? Benim şuan kullandığım sistem oyun başlayınca 30 dereceyi görüyor kusura bakma ilk 5 dakkikası birşey ifade etmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı