Ryzen 5 2600 ısınıyor

Tuna Skyline

Centipat
Merhaba 1.5 yıl ardından işlemcimin çok ısındığını fark ettim 76-80 dereceye kadar çıkıyordu. Termalini değiştirdim çok hafif sol tarafına taştı ve birkaç kez fanın arka soketi düştüğü için açık kaldı. Kurumuş veya işlevini kaybetmiş olabilir mi diye düşündüm fakat tam emin olamadım.
Valorant oyun içi değerlerim 70-75 dereceye kadar indi şimdilik kasamda 2 ön 1 egzoz fan işlemci fanı da stok duruyor.
Ayrıyeten CBP açık halde kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 1.5 yıl ardından işlemcimin çok ısındığını fark ettim 76-80 dereceye kadar çıkıyordu. Termalini değiştirdim çok hafif sol tarafına taştı ve birkaç kez fanın arka soketi düştüğü için açık kaldı. Kurumuş veya işlevini kaybetmiş olabilir mi diye düşündüm fakat tam emin olamadım.
Valorant oyun içi değerlerim 70-75 dereceye kadar indi şimdilik kasamda 2 ön 1 egzoz fan işlemci fanı da stok duruyor.
Ayrıyeten cbp açık halde kullanıyorum.

AMD işlemciler zaten en azından Intel'e göre daha fazla ısınıyorlar ki stok fan kullanıyorsan normal.

İşlemci fanı kendi fanıysa normal cbp açıkken.

2019 serisi işlemci olduğu için sıcaklık değerleri normal geldi bana. Sonradan çıkanların sıcaklık değerleri daha az olabiliyor.

Stres testi yapıp %100'e yakın kullanırsan 75 80'e kadar yolu var.

AMD işlemciler zaten en azından Intel'e göre daha fazla ısınıyorlar ki stok fan kullanıyorsan normal.

Şimdi gördüm Recep abinin videosunda cbp kapatıp undervoltage yapıp peak Speed'imi 3.8'e çektim maximum 68 derece gördüm 64 de kadar düştü yine de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı