Ryzen 5 2600 Isınma Sorunu

3 dk da max 88 olmuş acaba bu kasanın önde ısgaralı bir kapağı falan var mıdır onu çıkarınca baya düşüyor çünkü öndeki 3 fan iş yapıyor o zaman

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 38
3 dk da max 88 olmuş acaba bu kasanın önde ısgaralı bir kapağı falan var mıdır onu çıkarınca baya düşüyor çünkü öndeki 3 fan iş yapıyor o zaman
Öyle bir kapak keşke olsaydı :) Aynı kasayı kullandığımız için bende isterdim. Şuan prime95 testinden başka bir testle doğrulamak adına aida64 ile test ettim ve sonuçlar..
es.png

Bence işlemci soğutucusu ya da kasa içi fanlarının hızları etkili olabilir. Bunun haricinde kaliteli bir termal macun sürmeyi denemelisin.

Öyle bir kapak keşke olsaydı :) Aynı kasayı kullandığımız için bende isterdim. Şuan prime95 testinden başka bir testle doğrulamak adına aida64 ile test ettim ve sonuçlar..Eki Görüntüle 391382
Bence işlemci soğutucusu ya da kasa içi fanlarının hızları etkili olabilir. Bunun haricinde kaliteli bir termal macun sürmeyi denemelisin.
senin stok fan değil sanırım

Kasanın önü çıkıyor aynı kasa bende de var çok fark ediyor sıcaklık. 3 fan direk içeri hava üflüyor.
Kapağı hafif bir şekilde kendinize çekin, direk çıkar. Ben uzun süredir böyle kullanıyorum tozlanma oluyor lakin 2 ayda bir zaten kasayı temizliyorum.

nasıl o kadar serin olabilir
İşlemci hızında oynama yaptım ısı değerlerine göre fan dönüş hızını değiştirdim. Bir de arka fanın hızlı dönmesini ayarladım. Onun dışında bir şey yapmadım.
Kasanın önü çıkıyor aynı kasa bende de var çok fark ediyor sıcaklık. 3 fan direk içeri hava üflüyor.
Kapağı hafif bir şekilde kendinize çekin, direk çıkar. Ben uzun süredir böyle kullanıyorum tozlanma oluyor lakin 2 ayda bir zaten kasayı temizliyorum.
Ön kapak açıkken 60 derece kapalıyken 65 derece alıyorum aida64 testinde. Bence konu sahibinin ciddi bir problemi var. İşlemci soğutucusu iyi oturmamış da olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı