Ryzen 5 2600 işlemci ile A320M-F anakart uyumu

YusufSirac

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İyi akşamlar. Yeni bir sistem diziyorum ama bilmeden bir anakart siparişi verdim. İnternette bu anakartın Ryzen 5 2600 işlemci ile çalışmayacağını söylüyorlar. Sistemim şu şekilde:
  • ASUS Prime A320M-F anakart
  • Ryzen 5 2600 işlemci.
  • Sapphire RX 590 SE
  • 8x2 Vengeance 2400 MHz RAM
  • Corsair VS650 PSU
Bu sistem uyumsuzluk yapar mı? Anakartı sipariş verdim ama daha gelmedi. İade edip başka model mi alınmalı yoksa bu sorunun bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD AM4 soket AMD Ryzen™, 2. Nesil/ Ryzen™ ile Radeon™ Vega Grafikler/ Athlon™ ile Radeon™ Vega Grafikler/ Ryzen™ 1. Nesil/ 7. Nesil A-serisi/ Athlon X4 İşlemciler için hazır

Anakartın herhangi bi sorun çıkarmaz merak etme.

Bir sorun çıkarmaz fakat keşke sorsaymışsınız. R5 2600 ile daha iyi kullanabileceğiniz daha iyi bir anakart önerebilirdik.

Bilmediğimden soruyorum da anakartın daha iyi olması bana ne açıdan avantaj sağlar ?
Yani ben sadece oyun odaklı stres atmak için kullanıyorum. Overclock falan yapamam zaten anlamıyorum o kadar. :)
AMD AM4 soket AMD Ryzen™, 2. Nesil/ Ryzen™ ile Radeon™ Vega Grafikler/ Athlon™ ile Radeon™ Vega Grafikler/ Ryzen™ 1. Nesil/ 7. Nesil A-serisi/ Athlon X4 İşlemciler için hazır

Anakartın herhangi bi sorun çıkarmaz merak etme.
Bios güncellemem için 1. Nesil işlemci takmam gerekiyor mu yoksa kutudan çıktığı gibi güncel mi gelir ?

Son düzenleme:
Bilmediğimden soruyorum da anakartın daha iyi olması bana ne açıdan avantaj sağlar ?
Yani ben sadece oyun odaklı stres atmak için kullanıyorum. Overclock falan yapamam zaten anlamıyorum o kadar. :)

Bios güncellemem için 1. Nesil işlemci takmam gerekiyor mu yoksa kutudan çıktığı gibi güncel mi gelir ?

BIOS "AMD Ryzen 2000 ready" gelecek. Yani direk 2600'ü takıp kullanabilirsin.

Aldığınız firmaya bağlı olarak seçimler iyilestirilebilirmis. 3000 MHz bellek seçilebilir belki farklı firmalardan alisverislerle donanımlarda iyilestirilmeye gidilebilirmis.
Birçok firma bana göre insanların bilincsizligini kullanabilmek adına fiyatlarını yersen seklinde belirliyor, böyle bir hataya düşmemek önemli.
İyi günlerde güle güle kullanın tabi orası ayrı amacım heves kaçırmak tabi ki değil.

Bende arkadaş gibi Msı b320 Pro anakart siparişi verdim aynı işlemciyi güncellemesiz çalıştırılmıyacağı söyleniyor gelir gelmez iade edicem performans farkı olmazsa bırakadabilirim kararsız kaldım bu konulara çok hakim olmayınca böyle oluyor :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı