Ryzen 5 2600 OC

RotasızBey

Hectopat
Yer
BesDokuz
Daha fazla  
İşlemcime OC yapmak istiyorum MSI B450 GAMING Plus Max anakartım var işlemci soğutucusu olarak AMD Wraith Prism hava soğutmam mevcut bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse süper olur. Shimada adında bir üstad vardı onu etiketleyemedim sanırım ismini değiştirdi o bayağı bilgiliydi etiketlerseniz sevinirim.

Standart soğutma ile voltaj falan vermenizi önermem hamam gibi yapıyor sonra. Voltajsız sadece saat hızı değiştirerek maksimum 4.0 GHZ yapabilirsiniz. Kule tipi işine girerseniz rahat 4.5 olur voltajla.

İşlemcime OC yapmak istiyorum MSI B450 GAMING Plus Max anakartım var işlemci soğutucusu olarak AMD Wraith Prism hava soğutmam mevcut bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse süper olur. Shimada adında bir üstad vardı onu etiketleyemedim sanırım ismini değiştirdi o bayağı bilgiliydi etiketlerseniz sevinirim.
Kasanızın hava akışı hakkında bir bilgim yok ama forumda bir arkadaş stok soğutucu ve fotoğraftaki voltaj değerleri ile 4.0 GHz %99 kullanımda maksimum 70 dereceye çıktığını belirtmiş. Fazlası stok soğutucuya ağır geleceğinden dolayı yapmanızı tavsiye etmem.
Screenshot_1.png

Kasanızın hava akışı hakkında bir bilgim yok ama forumda bir arkadaş stok soğutucu ve fotoğraftaki voltaj değerleri ile 4.0 GHz %99 kullanımda maksimum 70 dereceye çıktığını belirtmiş. Fazlası stok soğutucuya ağır geleceğinden dolayı yapmanızı tavsiye etmem.Eki Görüntüle 589777

Elimde 3700X'in stock soğutucusu var kasam Sharkoon night shark hava akışı çok kötü değil maksimum 4.20 GHz'e çıkarmak istiyorum.

Elimde 3700X'in stock soğutucusu var kasam Sharkoon night shark hava akışı çok kötü değil maksimum 4.20 GHz'e çıkarmak istiyorum.
O soğutucu 4.2 GHz'de problem yaratmaz diye düşünüyorum. Ama siz garanti olsun diye soğutucuyu takıp deneyebilirsiniz. Zaten sıcaklıklar çok yükselirse otomatik olarak kapanacağından dolayı işlemciye bir zarar gelmez. Belki de 4.2 GHz'den fazlasını bile yapabilirsiniz.

CPU Core ratio değerini 41, CPU Core voltage değerini override moda alıp 1.35V yapmayı deneyerek başlayalım. Ryzen 2600'da tecrübem yok. Deneme yanılma gidelim.

Windows'a girebilirsen 10 dakika AIDA64 stres testi yap.

Üstad akşam 10 gibi forumda aktif olur musun?
Konuları karıştırdım ya. 🙂

Geri
Yukarı