Ryzen 5 2600 Overclock Yapma

İyi de çok kısa deniyorsun onu diyorum.

Arkadaşlar işlemcimi overclock ile 4.0 veya 4.1 GHz'e çıkarmak istiyorum. Ama bu benim ilk overclock yapışım olacak. Az çok bilgim var ama yine de yardım ederseniz çok güzel olur. Şimdiden teşekkürler.
  • İşlemcim: Ryzen 5 2600
  • Anakart: MSI B450 GAMING Plus (BIOS güncel )
  • İşlemci Soğutucu: Arctic Freezer 34 eSports Duo
  • Kasam: Cooler Master K500l
  • Termal macun: Cooler Master mastergel Pro
  • RAM'ler: G.Skill 8*2 3000MHz Dual
Arkadaşlar sistem bu şekilde.
Sizce hangi voltajdan başlamalıyım?
Ne kadar artırıp denemeliyim?
Hangi programla test etmeliyim ve ne kadar süre test etmeliyim?
Hocam CPU soğutucudan memnun musun? Ses düzeyi nasıl?

Ben işlemciyi 3.9 dan yüksek hıza çektiğimde sürekli sistemin çökmesinin sebebi nedir? Yani hiç farketmiyor 1.2V dan başlayıp 1.4V a kadar çıktım ama banamasın demedi. Asus Prime B450m-K anakartım ve soğutucum stok. İşlemci Ryzen5 2600.

3.9 a zaten turbo da çıkıyor. 100 MHz için o.c yapmak mantıksız. 4.1 in üzerine çıkacak iseniz yapın bence.
Hocam bildiğim kadarıyla bütün çekirdekler otomatik 3.75 e çıkıyor. 3.9 a çıkanlar single veya dual çekirdekler
Ben işlemciyi 3.9 dan yüksek hıza çektiğimde sürekli sistemin çökmesinin sebebi nedir? Yani hiç farketmiyor 1.2V dan başlayıp 1.4V a kadar çıktım ama banamasın demedi. Asus Prime B450m-K anakartım ve soğutucum stok. İşlemci Ryzen5 2600.
Hocam anakartınız oc için biraz sıkıntı

Hocam bildiğim kadarıyla bütün çekirdekler otomatik 3.75 e çıkıyor. 3.9 a çıkanlar single veya dual çekirdekler

Hocam anakartınız oc için biraz sıkıntı
Gerekli soğutma sağlanırsa, 3850 ye kadar çıkabiliyorlar. Overclock yapacaksanız harbiden yüksek hızlarda yapın ki bir anlamı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı