Ryzen 5 2600 Overclock

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar. Ryzen 5 2600'üm var, Snowman M200 aldım ve biraz overclock yapmak istiyorum. Ancak işlemci overclocku hakkında bilgim yok. Soğutucu güzel çalışıyor, sanıyorum ki 4.0 GHz yapabiliriö yüm çekirdekler. Voltaj ne kadar vermeliyim, yardımcı olur musunuz?
Gameboost denedim anakartın, R6 benchmarkında 52 derece olan işlemci CPB ve Gameboost açınca 72 dereceye çıktı. Core Voltage 1.300, Package Power 82W gözüküyor maksimumda.
Anakart: MSI B450A Pro

Merhabalar. Ryzen 5 2600'üm var, Snowman M.200 aldım ve biraz overclock yapmak istiyorum. Ancak işlemci overclocku hakkında bilgim yok. Soğutucu güzel çalışıyor, sanıyorum ki 4.0 GHz yapabiliriö yüm çekirdekler. Voltaj ne kadar vermeliyim, yardımcı olur musunuz?
Gameboost denedim anakartın, R6 benchmarkında 52 derece olan işlemci CPB ve gameboost açınca 72 dereceye çıktı. Core voltage 1.300, package Power 82W gözüküyor maksimumda.
Anakart: MSI B450A PRO.

Hocam bende de aynı işlemciden var hala kullanıyorsanız sıcaklık değerlerini verir misiniz bende almayı düşünüyorumda uygun olduğundan dolayı.

Hocam bende de aynı işlemciden var hala kullanıyorsanız sıcaklık değerlerini verir misiniz bende almayı düşünüyorumda uygun olduğundan dolayı.
Arctic MX-4 ile 65 derece üstünü görmüyor sanırım.
Kontrol etmiyorum ama stok soğutucuya göre çok daha iyi, stokla 73-75 falan olduğunu hatırlıyorum

Geri
Yukarı