Ryzen 5 2600 Overclock

Aynı işlemciyi aynı anakartla dediğiniz boost özelliği açık kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım 1 aydır. Açabilirsiniz gönül rahatlığıyla :)
Biraz daha rahatladım teşekkür ederim.Peki anakartın bios ayarlarında setting bölümünde en başta bir oc mode diye bir şey var .Onu normal moddan expert moda alsam ne olur.Yoksa sadece Game bosster özeliğinı açmam yeterli olurmu.

Ramlerim 3000mhz xmp de 2. Seçeneği seçtim ve 2933 te çalışıyor.Yine bios ayarlarından ram frekansı diye bir yer var ramlari 3000mhz olarak seçtim ve artık 3000mhz de çalışıyor.Ama xmp de 3000 mhz yok bu yüzden sıkıntı çıkarırmı?

Arkadaşlar elimde Ryzen 5 2600 işlemci var. Anakart olarak da Msi B450 Gaming Plus anakat var.

Anakartın BIOS ayarlarından game boosterı açsam yani OC yapsam sizce bu işlemci ile sıkıntı çıkar mı?

İşlemci soğutucusu işlemcinin kutusundan çıkan işlemci soğutucusu vardır. Sizce OC yapmalı mıyım ?
AMD işlemciler ısınmasıyla bilinirler. %20 OC değerini geçmediğiniz sürece OC yapabilirsiniz. Her OC den sonra Fur Mark gibi probramlar kullanarak bir stress testi yaparsınız ve işlemcinin sıcaklığı 70-80 arası değerlere gelene kadar yükseltirsiniz. İyi günler :)

AMD işlemciler ısınmasıyla bilinirler. %20 OC değerini geçmediğiniz sürece OC yapabilirsiniz. Her OC den sonra Fur Mark gibi probramlar kullanarak bir stress testi yaparsınız ve işlemcinin sıcaklığı 70-80 arası değerlere gelene kadar yükseltirsiniz. İyi günler :)
Öncelikle hocam o fazla abartılan bir efsane. Özellikle ryzen serisi ile birlikte gelen stok fanlar çok güzel soğutma sağlıyorlar. Öyle ki ryzen 5 2600 işlemcimi stok fanıyla OC kullandığım halde 2k çözünürlükte dahi 65 dereceyi geçtiğini henüz görmüş değilim.
Biraz daha rahatladım teşekkür ederim.Peki anakartın bios ayarlarında setting bölümünde en başta bir oc mode diye bir şey var .Onu normal moddan expert moda alsam ne olur.Yoksa sadece Game bosster özeliğinı açmam yeterli olurmu.
Ez system tuning den bahsediyorsanız işlemcinizi otomatik olarak OC eden bir tek tuş OC seçeneği kendisi hocam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı