Ryzen 5 2600 sistem oyundayken kendini kapatıyor

yigiybilekli

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhabalar PC oyun esnasında kendini kapatıyor ve fişini çekip takmadan Power düğmesinden açılmıyor ilk zamanlarda işlemci ısınıyor sandım ama PC hem yeni toplandı hem de termal macunuda yeni FurMark ve OCCT testlerinde hiç kapanmıyor. Oynadığım oyunlar (Sims4, CS:GO) gibi çok güçlü olmayan oyunlar. Bugun hatta PC tamircisine götürdüm PC'de bir şey yok dedi. Çözüm bulmadım açıkçası. Sistemim yeterli seviyede belirtmek isterim Ryzen 5 2600, ASUS B450, MSI RX580, couger 8*2 16 GB, 480 GB SSD, 1 TB HDD, couger 750W 80+ PSU.

Merhabalar PC oyun esnasında kendini kapatıyor ve fişini çekip takmadan Power düğmesinden açılmıyor ilk zamanlarda işlemci ısınıyor sandım ama PC hem yeni toplandı hem de termal macunuda yeni FurMark ve OCCT testlerinde hiç kapanmıyor. Oynadığım oyunlar (Sims4, CS:GO) gibi çok güçlü olmayan oyunlar. Bugun hatta PC tamircisine götürdüm PC'de bir şey yok dedi. Çözüm bulmadım açıkçası. Sistemim yeterli seviyede belirtmek isterim Ryzen 5 2600, ASUS B450, MSI RX580, couger 8*2 16 GB, 480 GB SSD, 1 TB HDD, couger 750W 80+ PSU.

PSU'da sıkıntı olabilir mi?

PSU markası nedir? Frisby, Rampage, Everst falan mı?
Couger 750w 80+
PSU'da sıkıntı olabilir mi?
Ekran karti olma olasiligi nedir acaba?
Aslında PSU'da kaliteli, sıcaklık değerlerini izleyin. Eğer sorun yok ise ana bileşenlerde sorun olabilir. PSU kaliteli olunca sorunsuz olacak diye bir şey de yok ama.
Testlerde sicaklik degerleri normal cok zorlamama ragmen herhangi bi kapanma yasanmiyor
Ya PSU'da bir sikinti var ya da ekran kartinda ama nasil anlayacagim bunu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı