Ryzen 5 2600 sisteme OC yapmak

berkayytmz

Hectopat
Merhabalar, böyle bir sistem topladım. Kasamın kötü olduğunu söyleyenler oldu. Sizce OC yapmama gerek var mı ? Ayrıca aldığım RAM 3000 MHz, anakarta OC yapmadan 3000Mhz şeklinde kullanabilir miyim ? Kusura bakmayın böyle şeyleri fazla bilmiyorum.

pc.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İşlemci için gerek olmadığı sürece OC yapmanıza gerek yok. Ekran kartınızı rahatlıkla besleyecek bir işlemci. Stok soğutucu kullanıyorsanız yüksek ısı değerleri görebilirsiniz. RAM'i BIOS üzerinden XMP profili ile 3000MHz'ye çekerek bu şekilde kullanın, AMD tabanlı sistemlerde MHz değeri daha önemli. Bu arada mümkün olursa aynı RAM'den alıp 2X8 dual channel olarak kullanırsanız performans farkı olacaktır. Kasa olarak bir problem olmaz fakat kasa üzerindeki 500W PSU nasıl bir ürün bilemiyorum fakat normalde sisteminiz için 500W 80+ düzgün bir PSU yeterli olur.

Merhaba. İşlemci için gerek olmadığı sürece OC yapmanıza gerek yok. Ekran kartınızı rahatlıkla besleyecek bir işlemci. Stok soğutucu kullanıyorsanız yüksek ısı değerleri görebilirsiniz. RAM'i BIOS üzerinden XMP profili ile 3000MHz'ye çekerek bu şekilde kullanın, AMD tabanlı sistemlerde MHz değeri daha önemli. Bu arada mümkün olursa aynı RAM'den alıp 2X8 dual channel olarak kullanırsanız performans farkı olacaktır. Kasa olarak bir problem olmaz fakat kasa üzerindeki 500W PSU nasıl bir ürün bilemiyorum fakat normalde sisteminiz için 500W 80+ düzgün bir PSU yeterli olur.
PSU dandik sanırım, 80+ sertifikası yok. Şuan RAM yükseltme yapamam fakat önümüzdeki ay RAM'ı yükseltebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı