Ryzen 5 2600 sisteme yükseltme tavsiyesi

İşlemciye bu kadar para harcayacaksa yeni modelleri beklesin. 3700X gereksiz olur o fiyata.
Hangileri daha iyi bilmiyorum, kafamda 5600X var ama mesela arkadaşın amacı ne olacağı. Performans odaklı sistem istiyorum demiş dolayısıyla İşlemciye yatırım yapmanın daha cazip olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar aklımda işlemci değiştirmek yok 2070S-2080'e falan çıkmayacağım. RAM ve ekran kartı almayı düşünmüştüm. Duruma göre bir sıvı soğutma alıp OC yapabilirim işlemciye. Ekran kartı fiyatları çok pahalı 3700X falan alırsam ekran kartını çok mantıklı bir upgrade yapamam. 1080P oyun oynuyorum buna göre öneri yaparsanız sevinirim.
(Muazzam FPS değerleri istemiyorum RX 590 kartım da fena değil ama yeni nesil oyunlarda Ultra ayarlarda FPS kayıpları oluyor. 1080P Ultra için önerilerinizi yazın. Teşekkürler yorumlar için.)

Arkadaşlar aklımda işlemci değiştirmek yok 2070s-2080'e falan çıkmayacağım. RAM ve ekran kartı almayı düşünmüştüm. Duruma göre bir sıvı soğutma alıp OC yapabilirim işlemciye. Ekran kartı fiyatları çok pahalı 3700x falan alırsam ekran kartını çok mantıklı bir upgrade yapamam.1080p oyun oynuyorum buna göre öneri yaparsanız sevinirim.
(muazzam FPS değerleri istemiyorum RX 590 kartım da fena değil ama yeni nesil oyunlarda ultra ayarlarda FPS kayıpları oluyor. 1080p ultra için önerilerinizi yazın. Teşekkürler yorumlar için.
Üstte dediğim sizi üzmez ve bütçeniz yeter. İşlemciye gerek yok. Zaten 2600, 2060'ı rahatlıkla besler.

Arkadaşlar aklımda işlemci değiştirmek yok 2070S-2080'e falan çıkmayacağım. RAM ve ekran kartı almayı düşünmüştüm. Duruma göre bir sıvı soğutma alıp OC yapabilirim işlemciye. Ekran kartı fiyatları çok pahalı 3700X falan alırsam ekran kartını çok mantıklı bir upgrade yapamam. 1080P oyun oynuyorum buna göre öneri yaparsanız sevinirim.
(Muazzam FPS değerleri istemiyorum RX 590 kartım da fena değil ama yeni nesil oyunlarda Ultra ayarlarda FPS kayıpları oluyor. 1080P Ultra için önerilerinizi yazın. Teşekkürler yorumlar için.)
RTX 2060 alın. 1080P oyun oynuyorsanız çekirdek gücü yüksek işlemcilere de yatırım yapmalısınız, bu arada Overclock bir kurtarıcı değil, zibilyon tane stabilite testi yapıp size en yakın GHz'i bulmanız lazım bazen gereksiz parçalardan bile Overclock başarılı olmayabiliyor.

Bence Gaming Gecesi'nden Rog Strix 2060 ve sıvı soğutma alsın. Bir de 2 x 8 Corsair RAM alsın uzun süre kullanır. İster indirimde 3500X de alabilir. Büyük fark hissetmez ama.
Gskill Ripjaws 3000 mhz 8gb ramim var aynısından bulabilirim. Elimdekini satıp corsair almak nasıl olur?

Gskill Ripjaws 3000 mhz 8gb RAM var aynısından bulabilirim. Elimdekini satıp corsair almak nasıl olur?
Bence satıp alın. Hem tasarımı daha iyi hem 3200 MHz AMD işlemciler için yüksek frekans ve çift kanal olması bayağı etki ediyor. Ayrıca ışıklı mışıklı.

RTX 2060 alın. 1080P oyun oynuyorsanız çekirdek gücü yüksek işlemcilere de yatırım yapmalısınız, bu arada Overclock bir kurtarıcı değil, zibilyon tane stabilite testi yapıp size en yakın GHz'i bulmanız lazım bazen gereksiz parçalardan bile Overclock başarılı olmayabiliyor.
En uygun indirimde 2060s alıp dediğiniz gibi işlemci ve ekran kartımı elimden çıkartabilirsem o paraya bir işlemci alabilirim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı