Ryzen 5 2600 sistemin ekranı gidiyor

Mr.Spy[TR]

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim:
MSI Armor RX580 8 GB OC GP.
Ryzen 5 2600.
Corsair Vengeance LPX 3200 MHz 8X2.
Gametech 600W 80+ Bronze 140mm RGB fan.
B450M-A PRO Max.
SanDisk 480GB SSD.
Şimdi sıkıntım şu oyunlarda ya da bir işlem yaparken bir anda ekran gidiyor. Fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Bu ne sorunudur? Ne yapmam gerek? Bilemedim ilk aldığımda HDD'de de oluyordu bir anda kapanıyor reset atmadan da açılmıyor. Şu an yeni SSD aldım o da bu kronik sorunlu biliyorum ama şu anda bir sıkıntısı yok.
Not: Daha önce yaşadığımın bir farklı versiyonu.

Son düzenleme:
5 Yıl bilgisayar parası için bekledim ve aldım şu an tadını alamıyorum neredeyse.
SSD'den dolayı olabilir.
Sorunlu olduğu bilinen SSD modelleri
PSU'dan dolayı olabilir. Kötü PSU.
RAM'den dolayı olabilir. Bu RAM ile sorun yaşayanlar var.
Hepsini tek tek deneyerek bulabilirsin sorunu.

Ne yapmamı önerirsiniz peki.
Hocam 5 yıl para biriktirip aldım bu sene ekran alacaktım düzgün bir tane kasa 4.750K ya falan geldi şu an bütçem çok sınırlı bir şey değiştirecek durumum yok ne yapabilirim?
1 Yıldır kullanıyorum.

Arkadaşından RAM alıp sistemi onla dene, sorun olmazsa RAM kaynaklıdır. Eğer sorun devam ederse (etmese bile) PSU değiş. PSU'yu gerçekten değiş kötü PSU. Sorun devam ederse SSD'yi çıkartıp dene. Böyle bulabilirsin.

Kuzenimde aynı RAM'in 3000MHz modeli var onda sorun yok ama bilemiyorum.

PSU değiştir bence çok kalitesiz bir seçim olmuş. Sistem zarar görebilir.

Hocam ben kendim topladım abim gidip böyle olmaz dedi i5 9400F 1650 Super Gaming X modeli gitti buna çevirdi ben her şeyi ayarlamıştım dedi ben toplayacağım bir daha kendim toplayacağım yaşım 15 diye kendi kendine topladı.
PSU değiştir bence çok kalitesiz bir seçim olmuş. Sistem zarar görebilir.

@anonim99 peki ben PSU değiştirmeye karar verdim diyelim ne marka önerirsiniz kaç Watt'lık alayım sistemim için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı