Ryzen 5 2600 Sıvı Soğutma Önerisi

hawyy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
2000TL'lik bir bütçem var. İşlemcinin stok fanını kullanıyorum 4 yıldır ancak artık yetmemeye başladı ve sıvı soğutmaya geçmek istiyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Eğer arada çok fark yok diyorsanız kule tipi soğutma önerisi de yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam sıvı soğutma çok gerekli değil. Onun yerine sağlam bir hava soğutma alsan hem daha mantıklı hem de para konusunda sikinti olmaz.

2000TL'lik bir bütçem var. İşlemcinin stok fanını kullanıyorum 4 yıldır ancak artık yetmemeye başladı ve sıvı soğutmaya geçmek istiyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
@Tecnio Hocamda aynı işlemci var oda sıvı soğutma kullanıyor ve memnundu.

Hangisi olduğunu yazar şimdi.

Sıvı soğutmaya çok gerek yok kaliteli bir kule tipi soğutucu gayet yeterli olacaktır.

Buna bakabilirsiniz.

@Tecnio Hocamda aynı işlemci var oda sıvı soğutma kullanıyor ve memnundu.

Hangisi olduğunu yazar şimdi.
Ben zamanında bunu satın aldım çünkü çok uygun bir fiyata bulmuştum ama şu an değer mi değmez mi bir yorum yapamıyorum. Ama diyebileceğim şu, kasada güzel hava akışı varsa mis gibi çalışıyor en ağır işlemlerde ve Prime 95'te bile 60-70 dereceyi geçmiyor.

Reeven E12 ile kullanıyorum ben, zamanında 230 liraya almıştım. OC yapınca bile 75 dereceyi zor geçti, stok halde oyunlarda 45-50 arasında sıcaklıklar. 2000 liralık soğutucu almaya değmez bence ama alıp ileride de yeni işlemciyle kullanırım diyorsan alınabilir tabi.

Geri
Yukarı