Ryzen 5 2600 sıvı soğutma önerisi

Pro değil B450M HDV R4.0.
Şimdi senin anakartında mofetleri soğutmak için pasif soğutucu yok. Eğer sıvı soğutma alıp hız aşırtma işlemine kalkışırsan bu anakart seni yarı yolda bırakır. Eğer bir miktar hız aşırtma yapmak istiyorsan hava soğutmaya yönel. Hava soğutma en azından mosfetlere üfürerek belki iyi bir sonuç alabilirsin ama pek ümitlenme derim.

Bu anakartı satıp yerine X570 alabilirsiniz ama şimdilik idare eder ama çok OC yapamazsınız.
Corsair Hydro Series H150i Pro RGB 360 mm alabilirsiniz veya NZXT Kraken X62 RGB 280 mm bunu alabilirsiniz.

Neye göre kime göre yarı yolda bırakır kardeşim. Bende arkadaşta olan anakarttan daha kötü bir anakart var. İlk 120 mm sıvı soğutma aldım, sonra 240 geçtim. Yaklaşık 1 senedir O.C yapılıyor anakartta. Beni yarı yolda bırakmadı. CS ve Pubg gibi oyunları 39, 40 derece oynuyorum. Adamın bütçesi varken neden hava soğutma alsın?

Neye göre kime göre yarı yolda bırakır kardeşim. Bende arkadaşta olan anakarttan daha kötü bir anakart var. İlk 120 mm sıvı soğutma aldım, sonra 240 geçtim. Yaklaşık 1 senedir O.C yapılıyor anakartta. Beni yarı yolda bırakmadı. CS ve Pubg gibi oyunları 39, 40 derece oynuyorum. Adamın bütçesi varken neden hava soğutma alsın?
Ben işlemci sıcaklığı hakkında konuştum mu? Anakart üzerindeki bileşenlerin sıcaklıklarından bahsediyordum.
Adamın bütçesi varken neden hava soğutma alsın.
Nedenini belirttim zaten.

Anakart mosfetleri yüksek sıcaklıklara dayanıklı olarak tasarlanırlar. Çünkü üzerinden devamlı voltaj geçer. Hava akışı iyi bir kasa var ise sorun olmaz. Anakarta en yakın fan genelde egzoz fan olur ve sıcak havayı dışarı tahliye eder.

Anakart mosfetleri yüksek sıcaklıklara dayanıklı olarak tasarlanırlar. Çünkü üzerinden devamlı voltaj geçer. Hava akışı iyi bir kasa var ise sorun olmaz. Anakarta en yakın fan genelde egzoz fan olur ve sıcak havayı dışarı tahliye eder.
Cooler master 240mm ile h150i pro arasında çok fiyat farkı var ama değer mi bu farka?

Bu soğutucuyu aldım çok memnunum. 4.2 de oyunlarda 45 üstünü neredeyse asla görmedim.

hocam selamlar, dm atamıyorum mesaj sınırından dolayı sanırım. benim sisteme de uyar mı bu ürün, genel olarak memnun kullanan insanlar. sıcaklık değerleri 40-50 arası boşta, o yüzden sıvı soğutmaya geçeyim diyorum. oyunlarda ise 50 65 derece arası değişiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı