Ryzen 5 2600 Stres Testinde 100 Derece

Gelişme var en azından 🙂

Kasa fanları ne yöne üflüyor? Kasa kapağını açıp dener misin bir de?
Yanlış bilmiyorsam ön ve üstler içeri, arka dışarı üflüyor. Kapak açık şekilde de 83 derece oldu en yüksek :)

413868

@Ulunay "ejderiya" 😀

Kasa marka/modeli, fan sayısını ve konumlarını yaz. Soğutucu montajı doğru mu diye kontrol et. Termal macunu kontrol et.

BIOS'dan Core Performance BOOST ayarını kapatırsan sorunun büyük ihtimalle çözülür.
Akşam akşam iyi güldüm 😂 Harbi "ejideriya" olmuş.

Şu boost özelliğini kesin stajyere test ettirmişler.

Soğutucu montajını kontrol ettim bir sıkıntısı yok. Yarın güzelce bir kasa temizliği yapayım. Umarım çözer sorunu :)

Soğutucu montajını kontrol ettim bir sıkıntısı yok. Yarın güzelce bir kasa temizliği yapayım. Umarım çözer sorunu :)

Çözüldü mü ısınma sorunun? Bir de Performance Boost ayarını kapattıktan sonra oyunlarda fark edilir bir performans düşüşü oldu mu? Benimki de full yükte 85 derece gördü en fazla. 10 dakika boyunca stres testi yaptım. Eğer performansta ciddi düşüş olmadıysa ve sorunun çözüldüyse bende de 70'lere kadar inebilir. BF1 oynarken 77 dereceleri gördüm rahatsız etti bu değerler.

Çözüldü mü ısınma sorunun? Bir de Performance Boost ayarını kapattıktan sonra oyunlarda fark edilir bir performans düşüşü oldu mu? Benimki de full yükte 85 derece gördü en fazla. 10 dakika boyunca stres testi yaptım. Eğer performansta ciddi düşüş olmadıysa ve sorunun çözüldüyse bende de 70'lere kadar inebilir. BF1 oynarken 77 dereceleri gördüm rahatsız etti bu değerler.
Temizliği yapamadım pek müsait olamadım şu sıralar. Isınma sorununu çözdü performansta çok aşırı bir düşüş olmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı