Çözüldü Ryzen 5 2600 stres testinde ekran, klavye, mouse kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

towboatery

Kilopat
Makaleler
3
Evet arkadaşlar soruda olduğu gibi aynı anda hem işlemci hem ekran kartı stres testi yaptığımda kasa çalışmaya devam ediyor fakat bu bileşenler kapanıyor. Fakat tek tek işlemci ve ekran kartını teste tabii tutarsam bir problem yok. Sistemi bugün dizdim. Onun dışında bir problem yok. Oyunlarda vs. sıcaklık stabil ve bir problem çıkmıyor. Sistem;
-Ryzen 5 2600.
-600W Cooler Master Elite V3 PSU. (80+ değil)
-Sapphire RX 580 Nitro+ 8 GB.
-8×2 3200 MHz Corsair Vengeance RGB Pro.
-ASUS B350M-K.

Çözüm
Merak ettiğim konu var; siz zaten RAM'leri XMP profili aktif olarak kullanmıyor muydunuz? PSU'nuz un 12v değerleri düşük gibi duruyor. Sorununuz, uzun aralıklarla mı oluşuyordu? Yoksa her zaman mı? Bunlar hakkında bilgi verirseniz gerçekten memnun olurum. Bendeki bu sorun ekran kartı arızasından oldu. Herkeste aynı şeyden olacak diye bir şey yok fakat ilgilenirseniz memnun olurum.

XMP açıktı ve sadece stres testi yaparken bu sorunu yaşıyordum. Default BIOS'a dönüp tekrar XMP etkinleştirdim düzeldi.
Dikkat etmedim donmasına ama oyunlarda hiç sorun yaşamıyorum. Hatta kartım 60 70 derecelerde bile fanlarını az çalıştırıyor. Sadece stres testinde problem yaşıyorum. Benim derdim, bu sorun önem teşkil ediyor mu? @Recep BaltaşEki Görüntüle 533245
Sıcaklık değerlerim.
Arkadaşlar sorunum çözüldü. Anakart ayarlarımı default ayarlara getirdim ve RAM frekansımı 3200 MHz yaptım. Şu an hem PC kapanmıyor hem de CPU sıcaklık değerim daha da düzeldi. Konu kilitlenebilir.

Merak ettiğim konu var; siz zaten RAM'leri XMP profili aktif olarak kullanmıyor muydunuz? PSU'nuz un 12v değerleri düşük gibi duruyor. Sorununuz, uzun aralıklarla mı oluşuyordu? Yoksa her zaman mı? Bunlar hakkında bilgi verirseniz gerçekten memnun olurum. Bendeki bu sorun ekran kartı arızasından oldu. Herkeste aynı şeyden olacak diye bir şey yok fakat ilgilenirseniz memnun olurum.

XMP açıktı ve sadece stres testi yaparken bu sorunu yaşıyordum. Default BIOS'a dönüp tekrar XMP etkinleştirdim düzeldi.

Çözüm
XMP aç kapa yaptınız ve düzeldi mi? yani sonuç olarak aslında hiçbir şeyi değiştirmediniz, doğru mu anladım?
Hocam konu güncel değil. Sorunu daha sonra tekrar yaşamaya başladım. PSU modelimi değiştirdim, daha kaliteli bir PSU aldım yine çözülmedi. Ardından ekran kartımı 1660 ile değiştirdim ve sorun çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı