Ryzen 5 2600 ve 1660 Ti Zamanla FPS Düşüyor

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Merhabalar. Böyle bir sorunum var. Sistemimde Ryzen 5 2600 ve 1660 Ti var. Isınma değerlerine bakıyorum oyun içinde işlemci Max 75 dereceleri ekran kartı 65'leri görüyor ama gel gör ki FPS çok düşüyor. Anlık bir takılma gibi değil genel olarak düşüyor. Örneğin Apex oynarken oyuna 200 FPS ile giriyorum ama 1-2 el attıktan sonra 100'lere düşüyor, 144Hz monitörün hiçbir anlamı kalmıyor can sıkmaya başladı. CS:GO'da da benzer sorunum var yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, işlemci için 75 derece sınır diyebiliriz. Kasanın hava akışı da etkiler. Stok fan ise daha iyi bir soğutucu ile birlikte kullanıp deneyin. Diskin doluluk oranı da etkileyebilir.

Oyunun hangi diske kurulu? Disk sağlığı ve disk sıcaklığı nasıl?
Oyunum HDD'ye kurulu sıcaklığına bakmamıştım test eder bilgilendiririm az sonra ama sağlığı %100.

Hocam, işlemci için 75 derece sınır diyebiliriz. Kasanın hava akışı da etkiler. Stok fan ise daha iyi bir soğutucu ile birlikte kullanıp deneyin. Diskin doluluk oranı da etkileyebilir.
Diskimin yarısı kadar dolu. Ben de bir işlemci soğutucu almak istiyorum lakin yine de çok değil mi sizce de biraz bu kadar FPS düşüşü?

Varsa SSD ile deneyin. Soğutucu ve SSD ile düzelir diye tahmin ediyorum. RAM durumu nasıl? Çift kanal mı?

Tamam hocam. Durumu yazarsınız.

Geri
Yukarı