Ryzen 5 2600 ve GTX 1050 Ti sistem toplama

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Bir arkadaşım bilgisayar alacağını ortalama 5800 TL bütçesi olduğunu ve uzun vadeli, ortalama F/P odaklı bir bilgisayar toplamak istediğini söyledi. Ben de aşağıdaki gibi bir bilgisayara karar verdim. Ancak satın almadan önce sizlerin de görüşlerini almak istedim.

1.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram küfür gibi olmuş bir şeylerden kısıp ram i yükseltmek zorundasınız.
SSD 240 yerine 120 modeli tercih edilebilir gibi.

Sistemde tonla hata var. Öncelikle bu bütçede B350 serisi bir anakart almalısınız. Minimum 8 GB RAM olmalı artık bu devirde. Güç kaynağı fazla olmuş 500W bir güç kaynağı yeterli olacaktır, ve RAM'ler 3000 Mhz ve üzeri seçilmeli.

PSU biraz pahalı olmuş daha ucuza daha kalitelisi var. Ayrıca 4GB RAM gerçekten çok saçma olmuş gidip 400-500TL'yi oyun ekipmanına vereceğine diğer bileşenler yükseltilebilir.

PSU, RAM, kasa, anakart ve SSD seçimi biraz olmamış gibime geldi. PSU için 500 watt yeterli. Anakart B350 alsanız daha iyi olur. En az 3000 MHZ RAM almanızı öneririm. Kasa olarak Z3 Plus eskidi artık. SSD olarak da ADATA SU650 240 GB almanızı öneririm.

Ben böyle bir sistem topladım oyun ekipmanı yok olsun diyorsan sen bilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (56).png
    Ekran Görüntüsü (56).png
    46,6 KB · Görüntüleme: 78
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı