Ryzen 5 2600 ve GTX 1650 sistem nasıl?

GTX 1650 alınmasını tavsiye ettiğim bir kart değil. Fiyatına göre verdiği performans iyi değil. 1650 Super modeline yönelin. Sistemin gerisi iyi gibi duruyor.

onun yerine SAPPHIRE RX 580 8GB PULSE OC Ekran kartı nasıl olur?
Bence 2600x tercih edilebilir eğer ki bütçeniz var ise ekran kartıda bir üst modele çıkarılabilir. Arkadaşımın sistemi böyle ve gayet memnun.

Arkadaşınızın sistemi de ayn şekilde ama sadece ekran kartı SAPPHIRE RX 580 8GB PULSE OC mi 2600x derken tam olarak neyi kastettiniz?
Bence 2600x tercih edilebilir eğer ki bütçeniz var ise ekran kartıda bir üst modele çıkarılabilir. Arkadaşımın sistemi böyle ve gayet memnun.

Arkadaşınızın sistemi de ayn şekilde ama sadece ekran kartı SAPPHIRE RX 580 8GB PULSE OC mi 2600x derken tam olarak neyi kastettiniz?

Son düzenleme:
bütçem maksimum 6500 tl olabilir

ekran kartında üst düezye çıkardığımız zaman site otomatik olarak anakartı değiştiriyor benim seçtiğimden 10tl daha ucuz performansı etkilemesse ekran kartını 1 tık arttırabilirim?

Güç kaynağı nasıl olmalı peki sence?

Hocam 2.el düşünürseniz şehir söyleyin. Ona göre sistem bakalım. Ayrıca RX580 daha mantıklı.

Ryzen 5 2600x işlemci kastettiği

RX 580 ile 1650 Süper yaklaşık olarak aynı hızda. O model de alınabilir.

R5 2600X de bir işlemci modeli ama R5 2600 yeterlidir. Fazlasına gerek yok.
Hatta R5 1600 AF modelini de alabilirsin. Performans olarak R5 2600 modeliyle neredeyse aynı ve daha ucuz 😀

Benzer bütçeler ile yakın zamanda bende bilgisayar topladım. Tavsiyem kendi sistemim olacak çünkü bende çok araştırdım en mantıklısı buydu. Seçim karar sizin ama o bütçeye bu ekran kartı yazık olur. Bknz. QP EVO .
Bir de naçizane tavsiyem, wifi bağlantısı için öyle bir aparat almaktansa TP-LINK TL-PA4010KIT al kafan rahat etsin. Yok Wifi çekmedi, yok bağlantı koptu derdin olmaz.
Hocam merhaba,daha önce ekran kartı ile yaşamış olduğunuz sorunu konularınızdan okudum.Bu problem yaşanırken,ufak bir donma ve ardından görüntü gitmesi yaşıyordunuz galiba,yanlışmıyım?Klavye,mouse ışığıda sönüyordu bu durumlarda.Aynı sorunları rx 570 armor da yaşadım.Neredeyse 1 yıl kadar sorunsuzdu kart.Ram aldım 15-20 gün sonra sorunu gördüm.Bir anda ortaya çıkmıştı problem.Servispoint karta onarım uyguladığını belirtti,daha denemedim ama.Ekran kartı hariç ServisPoint tarafından;anakart,işlemci ve ram de denendi test edildi.Problem kartta tespit edildi.Tekrar etmesi durumunda,servis tarafından iade değişim onayı verildiğinde Vatan Bilgisayara gittiğim vakit,önüme bu iki seçenek mi sunuluyor?Ben para iadesi alıp üstüne de para koyup NVIDIA tarafına geçmeyi düşünüyorum.

Hocam kesin inceleyin. İkincisi çok uygun gibi.

Hocam merhaba,daha önce ekran kartı ile yaşamış olduğunuz sorunu konularınızdan okudum.Bu problem yaşanırken,ufak bir donma ve ardından görüntü gitmesi yaşıyordunuz galiba,yanlışmıyım?Klavye,mouse ışığıda sönüyordu bu durumlarda.Aynı sorunları rx 570 armor da yaşadım.Neredeyse 1 yıl kadar sorunsuzdu kart.Ram aldım 15-20 gün sonra sorunu gördüm.Bir anda ortaya çıkmıştı problem.Servispoint karta onarım uyguladığını belirtti,daha denemedim ama.Ekran kartı hariç ServisPoint tarafından;anakart,işlemci ve ram de denendi test edildi.Problem kartta tespit edildi.Tekrar etmesi durumunda,servis tarafından iade değişim onayı verildiğinde Vatan Bilgisayara gittiğim vakit,önüme bu iki seçenek mi sunuluyor?Ben para iadesi alıp üstüne de para koyup NVIDIA tarafına geçmeyi düşünüyorum.
Konu dışına çıkmak istemiyorum ama sormuşsun kısaca cevaplayayım. Lakin başka soru ve sorunlarınız için konu açmanız lazım.
Uzun zaman oldu ben bu sorunları yaşayalı dediğin gibi detaylı yaşananları hatırlamıyorum. Açıkçası tek hatırladığım bir anda görüntü gitmesi ve reset atmadan gelmemesiydi. Önce bir kartın problemli olduğu teyit edilsin ve onarılamayacak olsun ondan sonrası kolay zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı