Ryzen 5 2600 ve GTX 1660Ti GPU-CPU Kullanımı ve Anlık FPS Düşüşü

Demek 3600 ile de bu anlık düşüşler devam ediyor çok ilginç. Aldığıma aşırı pişman etti beni keşke 200-300 lira üstüne koyup iyi bir intel işlemcisi alsaydım.

Hocam birde BIOS'ta eğer Cool'n Quiet açık ise kapatıp dener misiniz? AMD ekran kartlarında da böyle bir ayar vardı ve her açtığımızda performans düşüyordu belki Işlemci içinde geçerlidir ben kendim denedim ama değişiklik göremedim isterseniz birde siz deneyin.
Kapattım hocam onu biostan, ama çözüme ulaşamadım. Eğer teknobiyotik iademi kabul ederse üstüne koyup intel i5 9400f işlemci ve anakart alıp tekrar aynı sistemi kuracağım, bakalım..

Nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok.

Evde bazı durumlar oldu, sistem güncellemek zorunda kaldım. Okuduğum araştırdığım kadarı ile Asrock B450M Pro4 Modeli üzerine pek çok insanda XMP profillerinde sorun olduğunu, yüksek MHZ' ve düşük CL değerlerine alsa bile düşük MHZ değerlerinde çalıştığını gözlemleyenler olmuş... Bir diğer husus 3000MHZ ramlarde bu sorun daha çok görülüyor. Şimdi yorumların çoğunu okuma fırsatı buldum monitörden kaynaklıdır demek biraz abes sen VSYNC açık bırakmıyorsan monitörünün bir dezavantaj yaratmaz ki video üzerinde sistem kaynaklı bir takılma olduğu bariz belli Monitöre yönelmek bile hata.

Bir diğer husus, anladığım kadarı ile sen hazır sistem almışsın. Hazır sistem almak kesinlikle bir hatadır, hangi firma olursa olsun bugün recep baltaş bile çıkıp al sana hazır sistem bu seni götürür 3k 5k dese almayacaksın. Kimse altın yumurtlayan tavuğu beleşe satmaz... Sistemi iade bile etsen eline geçen para ile tek tek kendin diz veyahut biriden yardım al.

Son düzenleme:
Evde bazı durumlar oldu, sistem güncellemek zorunda kaldım. Okuduğum araştırdığım kadarı ile Asrock B450M Pro4 Modeli üzerine pek çok insanda XMP profillerinde sorun olduğunu, yüksek MHZ' ve düşük CL değerlerine alsa bile düşük MHZ değerlerinde çalıştığını gözlemleyenler olmuş... Bir diğer husus 3000MHZ ramlarde bu sorun daha çok görülüyor. Şimdi yorumların çoğunu okuma fırsatı buldum monitörden kaynaklıdır demek biraz abes sen VSYNC açık bırakmıyorsan monitörünün bir dezavantaj yaratmaz ki video üzerinde sistem kaynaklı bir takılma olduğu bariz belli Monitöre yönelmek bile hata.

Bir diğer husus, anladığım kadarı ile sen hazır sistem almışsın. Hazır sistem almak kesinlikle bir hatadır, hangi firma olursa olsun bugün recep baltaş bile çıkıp al sana hazır sistem bu seni götürür 3k 5k dese almayacaksın. Kimse altın yumurtlayan tavuğu beleşe satmaz... Sistemi iade bile etsen eline geçen para ile tek tek kendin diz veyahut biriden yardım al.
Hocam iyi güzel demişsiniz hazır sistem almayacaksın diye ama adamlar beleşe de vermiyor ki. Sürümden kazanmak için fiyatı uygun tutuyorlar. Fiyatların ucuz olmasında bugüne kadar yüksek kârlarla satılan ürünlerin artık satışların düşüp daha az karla satılmaya başlanması olarak değerlendiriyorum.
Sistem toplama ve montaj bilgisi olmayan arkadaşlar ne yapsın kolay kolay bişey olmaz ama montajda yapılabilecek bir hatada maddi hasar oluşabilir, tedirgin edici bir durum. Sonuç olarak da insanlar hazır sistemlere yöneliyor. Montaj derdi olmadığı için. Sizin alınmaz demenizdeki sebep nedir

XMP düzgün çalışıyor, 2133 den baslayip hepsini denedim, sistem açılınca geçerli mhz yazıyor. Ama bir çözüm olmadi, diğer arkadaşın dediği gibi montajdan anlamam o yüzden yine hazır sistem isteyeceğim.

XMP düzgün çalışıyor, 2133 den baslayip hepsini denedim, sistem açılınca geçerli mhz yazıyor. Ama bir çözüm olmadi, diğer arkadaşın dediği gibi montajdan anlamam o yüzden yine hazır sistem isteyeceğim.
Hocam duyduğum kadarıyla intel bir sistem toplamaya karar vermişsiniz. Sizden ricam sistemi topladığınız zaman beni bilgilendirirmisiniz. Elimde sizdeki sistemin aynısı var, ben de aynı sorunları yaşıyorum hatta daha beteri diyebilirim. Eğer sorununuz çözüldüyse ben de elimde ki sistemi satıp, intel almayı düşünüyorum.

Hocam duyduğum kadarıyla intel bir sistem toplamaya karar vermişsiniz. Sizden ricam sistemi topladığınız zaman beni bilgilendirirmisiniz. Elimde sizdeki sistemin aynısı var, ben de aynı sorunları yaşıyorum hatta daha beteri diyebilirim. Eğer sorununuz çözüldüyse ben de elimde ki sistemi satıp, intel almayı düşünüyorum.
Hocam sistemi bugün geri gönderdim, parayı geri aldığımda hemen yeni sistemi alıp size bilgi vereceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı